Praca sezonowa lekarstwem na wakacje

Zbliżają się wakacje, masz mnóstwo wolnego czasu, nie masz funduszy na wyjazd, poszukaj pracy na wakacje. Zamiast siedzieć na kanapie, na utrzymaniu rodziców, zrób coś dla siebie. Za zarobione pieniądze pojedziesz na krótki urlop lub kupisz sobie coś wartościowego. Pracę sezonową możesz podjąć w Polsce lub za granicą. Pierwsze oferty pracy pojawią się już na wiosnę, także jeśli zależy Ci na podjęciu ciekawej i jednocześnie dobrze płatnej pracy, warto rozpocząć poszukiwania jak najwcześniej.

Pracowników na okres urlopowy poszukują właściciele pensjonatów, restauracji oraz sklepów we wszystkich nadmorskich i górskich kurortach. Praca sezonowa to także praca przy zbiorze Owoców i Warzyw. W Polsce lub Za granicą. Jeśli zależy Ci na większych zarobkach powinieneś zdecydowanie wybrać pracę W Holandii, Niemczech czy Szwecji. Pracodawcy oferują zwykle zakwaterowanie gratis a stawki za godzinę pracy wahają się od 8 do 10 EUR za godzinę pracy. Przykładowo firma z Duisburga poszukuje pracowników do zbioru szparagów. Praca dotyczy zbiorów, pakowania i sortowania. Mile widziane są osoby młode, zdrowe jak i starsze. Do pracy tego typu nie wymaga się zwykle doświadczenia oraz znajomości języka. Pośrednicy pracy W Holandii oferują pracę przy zbiorach i uprawie chryzantem, ale tego typu praca wymaga chociaż małego doświadczenia w branży ogrodniczej. Do Norwegii można wyjechać na zbiory malin, nie trzeba znać języka, wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego i wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Zarobki zależą od ilości zebranych owoców, wypłacane w postaci codziennych stawek. Jeśli w czasie wakacji chcesz np. podszlifować język, warto znaleźć zatrudnienie jako opiekunka w angielskiej rodzinie. Jeśli posiadasz chociaż niewielkie doświadczenie w opiece nad dziećmi, za pośrednictwem specjalistycznych agencji można załatwić wszelkie formalności. Taka praca w wakacje to z pewnością najlepszy sposób na podreperowanie budżetu i wypełnienie dużej ilości wolnego czasu.

Polecamy:
Praca w Holandii – zobacz, ile można zarobić
Szukasz dobrej pracy w Holandii? Zobacz, jak zwiększyć swoje szanse

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Mialek pisze:

    A czy ktoś z was pracował kiedyś w Grecji? Szukam jakiś pośredników gdzie można jechać na wakacje i pracować. Najbardziej interesowałaby mnie Gracja a dokładniej Korfu (tutaj info http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/). Nie mogę znaleźć jednak ofert tego typu. Ktoś pomoże?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>