Temperatura w miejscu pracy – jak zadbać o komfort pracowników?

article-waytosurvive1

Warunki, jakie panują w miejscu pracy mają duży wpływ na jakość i tempo wykonywania zadań przez pracowników. Warto o tym pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy w wielu pomieszczeniach może być po prostu zimno. Pracodawca powinien więc zadbać o właściwe ogrzewanie, które pozwoli na pracę w komfortowych warunkach.

Odpowiednia temperatura w miejscu pracy to nie tylko dobra wola pracodawcy, a przede wszystkim obowiązek. Przepisy prawa pracy nakazują mu bowiem utrzymywanie w pomieszczeniach właściwych warunków termicznych. A o to czasem trudno. W niektórych firmach pracownicy w zimie siedzą w grubych swetrach i szalikach, gdyż jest im po prostu za zimno. Nie ma więc też co się dziwić, że praca w takich warunkach przebiega dużo wolniej i mniej sprawnie.

Nieocieplony budynek może powodować sporo problemów

Aby zadbać o odpowiednią temperaturę w miejscu pracy, należy przede wszystkim zainwestować w dobre ogrzewanie. To szczególnie ważne w tych budynkach, które nie są podłączone do sieci miejskiej i nie ma w nich centralnego ogrzewania. Niektóre budynki są też stare i niezbyt dobrze ocieplone, co również wpływa na brak komfortu termicznego we wnętrzu. Czasem może się więc okazać, że konieczne będą prace dociepleniowe obiektu, gdyż nawet najlepsze systemy grzewcze nie do końca się sprawdzą. Jeśli budynek jest nieocieplony, urządzenia grzewcze muszą pracować z bardzo wysoką mocą, co oczywiście przekłada się na wysokie rachunki za ogrzewanie. Aby uniknąć wypuszczania ciepła na zewnątrz, warto dobrze ocieplić budynek. Jest to inwestycja na długie lata.

Komfortowe kominki elektryczne

Sprawdzonym i skutecznym sposobem na podniesienie temperatury we wnętrzu pomieszczeń mogą być kominki elektryczne, które z roku na rok są coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, łączą w sobie urok tradycyjnych kominków opalanych drewnem z nowoczesnymi technologiami. Kominki elektryczne działają na prąd, nie potrzeba więc rozpalać ognia, dorzucać opału, wynosić sadzy czy regularnie czyścić urządzenia. Co więcej, kominki elektryczne o wiele lepiej ogrzewają wnętrze. Tradycyjne kominki wydzielają ciepło jedynie w swoim pobliżu, przez co w dalszych częściach pomieszczenia może być nadal zimno. Natomiast kominki elektryczne idealnie rozprowadzają ciepło po całym pomieszczeniu. Są przy tym bardzo wygodne w obsłudze – można nimi sterować za pomocą pilota i w kilka chwil podnieść lub zmniejszyć temperaturę w zależności od potrzeb. Aby kominki elektryczne spełniały swoje zadanie niezawodnie, warto zadbać o to, by były to urządzenia wysokiej klasy i pochodzące od sprawdzonych producentów. Na http://ignif.com/ można znaleźć szeroki wybór urządzeń grzewczych, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i oczekiwań, a także możliwości finansowych. Do wyboru są między innymi kominki do zabudowy oraz urządzenia wolno stojące. Można je bez obaw wstawić do każdego pomieszczenia, nie wymagają bowiem podłączenia do żadnych systemów wentylacyjnych czy odprowadzających spaliny.

Więcej na stronie http://ignif.com/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>