Praca w Anglii czy praca w Hiszpanii

Praca w każdym kraju ma swoje plusy i minusy. Wiadomo że lepiej jest pracować we własnym kraju ale kiedy praca za granicą daje większe możliwości, wówczas mało kto zastanawia się nad jej sensem. Po prostu pakujemy nasze manatki i wyjeżdżamy. Na pierwszej linii frontu jawią się problemy dotyczące transportu a w zasadzie pieniędzy potrzebnych do jego zrealizowania. Jeżeli mamy zamiar podjąć pracę w Anglii lub w pracę w Hiszpanii to przeważnie wybieramy samolot.

Szybko i w miarę tanio, a przede wszystkim wygodnie. Jeżeli obawiamy się lotu samolotem, a znaczna część z nas tak właśnie ma, pozostaje nam bardzo drogi pociąg – który praktycznie odradzamy po przewyższa kosztami samoloty, samochody a nawet promy morskie. Pozostaje nam zatem własny samochód lub autobus który kursuje liniowo na trasie na przykład Warszawa – Londyn albo Katowice Londyn. Takie połączenia autobusowe stworzone są specjalnie dla osób które szukają pracy za granicami Polski. Jeżeli już dojedziemy do pracy w Londynie, pojawia się nam kolejny problem.

Problem z mieszkaniem rzecz jasna. Możemy mieszkać w hotelu, ale wiadomo, że koszty nas nie puszczają bo doba w hotelu, nawet pracowniczym, kosztuje tyle co pół naszej pensji w kraju. Pozostaje nam zatem schronisko dla bezdomnych lub karton pod mostem. To oczywiście, żart. Jeżeli chcemy tanio mieszkać i pracować w Anglii lub Hiszpanii, możemy wynająć tanie mieszkania w Londynie które specjalnie są przystosowane do kwaterowania przyjezdnych do pracy.

Nie ma tam luksusów ale łazienka i łóżko są. Kiedy już mieszkamy w naszym miejscu docelowym, pozostaje już tylko poszukać sklepu z tanim jedzeniem oraz gazety z ogłoszeniami o pracy. Świat stoi przed nami otworem, a razem z nim praca która daje nam wynagrodzenie 3,4 razy większe niż w Polsce. Pytanie tylko czy warto opuszczać nasz kraj dla pracy?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>