Siłownia w biurze – zadbaj o zdrowie swoich pracowników

cours_groupe_corpo

Jaki wpływ na zdrowie ma praca w biurze? Trzeba sobie powiedzieć szczerze – praca w biurze nie należy do najzdrowszych profesji. W zdecydowanej większości przypadków obraca się ona wokół siedzenia na krześle, przed ekranem komputera i wypełnianiu dokumentów. Jedyną odskocznią od tej monotonnej czynności jest przerwa na kawę bądź, co gorsza, na papierosa.

Tego typu używki są bardzo wyniszczające dla organizmu, pozostawiają swój ślad głównie na zębach, włosach i paznokciach, wypłukują również witaminy. Bez regularnego zmieniania pozycji łatwo jest doprowadzić do poważnych bólów pleców, oczy cierpią przez monitor, a do tego wszystkiego jeszcze dochodzi nieustanny stres powiązany z tym zawodem.

Czy siłownia w biurze to dobre rozwiązanie problemu?

Ze zdrowotnymi konsekwencjami pracy w biurze można próbować poradzić sobie na różne sposoby. Można zainwestować w dobre, pełnowartościowe posiłki dla pracowników, jednak zazwyczaj taka inicjatywa nie będzie się cieszyć zbyt dużą popularnością, gdyż każdy z nich zapewne zaopatruje się we własną żywność.

O wiele lepszym pomysłem wydaje się lokalna siłownia, która mieścić się będzie w obrębie placówki. Utworzenie niewielkiego kącika, gdzie pracownicy będą mogli poświęcić choćby kilkanaście minut na nieco ćwiczeń to genialne przedsięwzięcie, które z całą pewnością się zwróci. Jak wiadomo, zadowolony pracownik o wiele lepiej wypełnia swoje obowiązki, ogranicza się też ryzyko, że będzie musiał wziąć chorobowe. Wysiłek fizyczny dobrze wpływa także na stres – nawet krótka chwila treningu pozwala się rozluźnić i pozbyć złych myśli.

Jak zorganizować taką inicjatywę?

african mangoUtworzenie siłowni w biurze może wydawać się trudne, jednak nie ma nic bardziej mylnego. Wszystko, czego potrzeba to nieco wolnej przestrzeni i kilkaset złotych, aby wyposażyć się w podstawowy sprzęt. Może być to bieżnia, ciężarki i drążek, mile widziane są również akcesoria do gimnastyki i rozciągania. Wszystko to łatwo jest odszukać mając pod ręką dobry sklep fitness – wystarczy wyszukać taki w sieci i złożyć swoje zamówienie.

Pracownicy, rzecz jasna, będą musieli nosić z sobą strój zamienny, mile widziany byłby również prysznic, z którego mogliby korzystać po treningu. Nikt przecież nie chciałby musieć pracować razem z kimś w spoconym, śmierdzącym podkoszulku. Jeśli ktoś z zatrudnionych przez ciebie ludzi stara się prowadzić zdrowy tryb życia, to z pewnością zareaguje na taką inicjatywę z ogromnym entuzjazmem. O ile na początku może brakować nieco chętnych, to po przełamaniu bariery wstydu powinno być tam tyle osób, że konieczne może okazać się nawet powiększenie obszaru ćwiczeń i dokupienie jeszcze lepszego sprzętu.

Odzież sportowa

Odzież sportowa nie musi wiele kosztować. Sieć sklepów Decathlon oferuje bardzo szeroką ofertę odzieży zarówno męskiej jak i damskiej. Materiały, z których produkowane są np. koszulki lub spodnie są w pełni oddychające i nie chłoną wilgoci. Godne polecenia są T-Shirty z serii ENERGY w cenie 14,99 zł oraz RUN DRY w cenie 19,99 zł. Odzież ta wykonana jest w 100.00% z poliesteru. Decathlon posiada w swojej ofercie również torby sportowe, które są bardzo trwałe i pakowne. Dodatkową zaletą torby fitness TUBE BLACK jest sposób jej składania do wewnątrz, dzięki któremu nie zajmuje wiele miejsca w szafie. Wybierając się do klubu fitness nie możemy zapomnieć o ręczniku którym będziemy się mogli wytrzeć podczas ćwiczeń a także rozłożyć np. na maszynie do ćwiczeń. Ręczniki w różnych kolorach również można nabyć w sklepach Decathlon. Większość klubów fitness posiada na swoim wyposażeniu bieżnie do biegania. Korzystając z tego rodzaju aktywności fizycznej pamiętać należy o odpowiednim obuwiu, które zabezpieczy nas przez kontuzjami. Doskonale w tym wypadku sprawdzą się buty HW 100, które posiadają odpowiednio wyprofilowaną wewnętrzną wkładkę.

Gdzie ulokować swoją siłownię?

Centralna część budynku jest stosunkowo blisko do każdego innego pomieszczenia. Ze względu na dużą ilość przewijających się tam pracowników, można uznać ją za serce firmy. Nie jest to jednak miejsce odpowiednie na siłownie. Najlepiej jest wybrać taką lokację, gdzie pracownicy będą czuli się w miarę możliwości intymnie, dla niektórych bowiem cienka jest granica pomiędzy nieudanym ćwiczeniem a zrujnowaniem swojego wizerunku wśród kolegów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Kamila pisze:

    Co sądzicie o niewielkich gadżetach biurowych jako prezentach dla osób z przestrzeni zawodowej? Szukam fajnego pomysłu na upominki, które jednocześnie będzie można wykorzystywać, a nie jedynie wrzucić do szuflady. Przyszedł mi do głowy metalowy pendrive, który jest całkiem fajny wizualne, ale można go używać na co dzień. Myślicie, że coś takiego może się przyjąć jako forma fajnych upominków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>