3 efektywne zasady projektowania firmowych stron internetowych

Projekt witryny jest ważniejszy dla konwersji niż myślisz. Możesz zastosować dowolną taktykę zwiększającą konwersję na świecie, ale jeśli strona wygląda beznadziejnie, nic Ci to nie pomoże.
Tworzenie stron łódź to nie tylko coś, co projektanci robią. Design to marketing. Design to twój produkt i to jak działa. Im więcej dowiesz się o projekcie, tym lepsze wyniki osiągniesz.

website-3483020_960_720

Oto kilka skutecznych zasad projektowania stron internetowych, których powinieneś przestrzegać.

Efektywne zasady projektowania stron internetowych # 1: Hierarchia wizualna

Hierarchia wizualna jest jedną z najważniejszych zasad dobrego projektowania stron internetowych. Jest to kolejność, w której ludzkie oko postrzega to, co widzi.

Niektóre części witryny są ważniejsze niż inne (formularze, cta, propozycja wartości itp.) I chcesz, aby przyciągały więcej uwagi niż te mniej ważne. Jeśli menu strony ma 10 pozycji, czy wszystkie są równie ważne? Gdzie chcesz przyciągnąć użytkownika? Spraw, aby ważne linki były bardziej widoczne. Hierarchia nie wynika wyłącznie z rozmiaru. Wiele projektów osiąga zamierzony efekt np. poprzez to, że przycisk cta jest bardziej widoczny dzięki kolorowi.

Zacznij od celu biznesowego

Powinieneś uszeregować elementy na swojej stronie w oparciu o swój cel biznesowy. Jeśli nie masz określonego celu, nie możesz wiedzieć, co robić z priorytetami.

Czas na ćwiczenie. Posurfuj po Internecie i świadomie uszereguj elementy w hierarchii wizualnej. Następnie spójrz na własną stronę. Czy jest coś ważnego (kluczowe informacje, które użytkownicy prawdopodobnie szukają), które nie są wystarczająco wysoki w hierarchii? Zmień to.

Efektywna zasada projektowania stron internetowych # 2: Boskie proporcje

Złoty współczynnik to magiczna liczba 1.618 która sprawia, że ​​wszystkie rzeczy są do niej proporcjonalne pod względem estetycznym (a przynajmniej tak się uważa). Istnieje również sekwencja Fibonacciego, gdzie każdy termin jest zdefiniowany jako suma dwóch poprzednich wyrażeń: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 i tak dalej. Interesujące jest to, że mamy dwa pozornie niepowiązane tematy, które dają tę samą dokładną liczbę.

Wielu artystów i architektów proporcjonowało swoje prace, aby zbliżyć się do złotego podziału. Znanym przykładem jest Panteon zbudowany w starożytnej Grecji/ Jeśli szerokość układu wynosi 960 pikseli, podziel ją przez 1,618 (= 593 piksele). Teraz wiesz, że obszar zawartości powinien wynosić 593 pikseli, a pasek boczny 367 pikseli. Jeśli wysokość witryny wynosi 760 pikseli, można podzielić ją na 470px i 290px (760 / 1,618 = ~ 470).

Efektywna zasada projektowania stron internetowych # 3: Prawo Hicka

Prawo Hicka mówi, że każdy dodatkowy wybór zwiększa czas potrzebny na podjęcie decyzji. Doświadczyłeś tego niezliczoną ilość razy w restauracjach. Menu z ogromnymi opcjami utrudnia wybór kolacji. Gdyby oferowali 2 opcje, podjęcie decyzji zajęłoby znacznie mniej czasu. Zatem, im więcej opcji ma użytkownik podczas korzystania z witryny, tym trudniej będzie mu z niej korzystać (lub w ogóle nie będzie używana). Aby zapewnić bardziej przyjemne wrażenia, musimy wyeliminować wybory. Aby ulepszyć projektowanie stron internetowych, proces eliminowania rozpraszających opcji musi być ciągły przez cały proces projektowania.

Agencja interaktywna 4dl.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>