Praca w Holandii – zobacz, ile można zarobić

defd08a654c2368bd74f0c6506e5bd84Osoby, które rozmyślają o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych, najczęściej szukają informacji związanych ze stawkami godzinowymi i płacami. Oczywiście warunki finansowe uzależnione są od wielu czynników, wśród których jednym z najważniejszych jest zajmowane stanowisko i charakter pracy. Które z branż są najbardziej opłacalne w Holandii pod kątem pracy?

Praca sezonowa

Holandia ma w dalszym ciągu duże zapotrzebowanie na prace sezonowe. Prace sezonowe w Holandii to nie tylko zbiór owoców, ale również prace związane z ogrodnictwem, sadownictwem. W wakacje i okolicach świąt większość branż w tym kraju pracuje na najwyższych obrotach, więc pracy tam nie brakuje.

Prace rolnicze

Pracownicy zatrudnieni w sektorze rolnictwa w Holandii mogą liczyć na średnią stawkę godzinową w wysokości ok 10 euro. Wśród prac w tej gałęzi najbardziej opłacalnym jest zazwyczaj pielęgnacja roślin, czy ogrodnictwo, a najmniej opłacalna praca związana ze zbiorem pieczarek.

Praca na produkcji

W branży związanej z produkcją, przemysłem zawsze brakuje rąk do pracy. Tu stanowiska są zróżnicowane, może to być oferta na pracownika linii produkcyjnej, magazyniera czy operatora wózków widłowych. Stawka godzinowa tutaj waha się średnio od 10 do 14 euro. Na wyższą stawkę mogą liczyć brygadziści, operatorzy wózków widłowych, konserwatorzy maszyn, a najmniej opłacani są magazynierzy, pracownicy najniższego szczebla np. pakowacze.

Praca w budowlance

Branża budowlana jest tą, w której górują relatywnie wysokie stawki godzinowe, bo aż między 10 do 13 euro. Na najlepszą płacę mogą liczyć m.in. glazurnicy, murarze, elektrycy. Pracownicy budowlani są często poszukiwani właśnie przez holenderskich przedsiębiorców.

Opieka nad dziećmi

Niania opiekująca się dziećmi w Holandii oczywiście przede wszystkim powinna znać język niderlandzki lub angielski na przynajmniej takim poziomie, ułatwiającym sprawną komunikację. Pensja zależna jest m.in. od warunków domowych, ilości dzieci i ich wieku. Zazwyczaj w skali miesiąca jest to od 600 do 700 euro. Często opiekunki otrzymują również zakwaterowanie z wyżywieniem, a także dodatki świąteczne, bonusy.

Należy pamiętać również, że holenderskie prawo pracy uwzględnia wiek pracownika, jako czynnik decydujący o jego płacy. Choć legalnie pracę może tam podjąć nawet 15-latek to jednak jego wysokość pensji nie będzie imponująca. Na normalną pensję minimalną równą z wszystkimi innymi dorosłymi może liczyć dopiero 21-latek. Szukasz zatrudnienia w Holandii? Zwróć się Holland Contracting

Polecamy:
Dla kogo jest praca w Holandii?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>