Praca we Francji. Język, kultura – Co robić?

Ostatnio dużo otrzymujemy maili od Państwa z prośbą o wskazanie dobrych biur pośrednictwa pracy za granicami Polski. Wielu z Państwa już dotarło do swojego kraju docelowego, w którym będziecie Państwo pracować, ale prosicie jednak o wsparcie, ponieważ nie wiecie czy danej firmie warto ufać czy nie. Otóż sprawa nie jest prosta gdyż agencje pracy za granicą nie są chętne do współpracy na poziomie agencja – agencja.

Wolą współpracować raczej ze swoimi firmami córkami, które mają praktycznie w każdym większym mieście na świecie. Jeżeli jedna wyjechaliśmy do Francji i szukamy pracy we Francji właśnie, to przede wszystkim blokuje nas język. Francuzi bowiem są bardzo leniwi i jedyne w czym są dobrzy to w produkcji sera i wina. Do nauki języków obcych nie przywiązują większej wagi wobec tego możemy mieć problemy z dogadaniem się z pracodawcą po angielsku.

Jeżeli jednak znamy choć podstawy języka francuskiego, lub też jeżeli znamy go perfekt, to praca we Francji nie powinna stanowić dla nas przeszkody. Francuski rynek pracy jest dość szczelny co ma swoje plusy i minusy. Plusy są takie, że jak już otrzymamy zatrudnienie we Francji to przeważnie jest to dobre stanowisko za dobrą pensję. Minus jest więc oczywisty, trudno ją zatem zdobyć. Przeważnie mało osób z nas wybiera pracę we Francji bowiem bez znajomości jest bardzo trudno.

Nawet jeżeli znamy ich język. Francuzi to taka bardzo specyficzna kultura, ale jeżeli już nas zaakceptują, bardzo dobrze się z nimi współpracuje. Pracując z francuzami przeważnie wybieramy pracę we francuskich firmach korporacyjnych. Wynika to z wysokich standardów jakie tam panują a także z zapotrzebowania na pracowników umysłowych, a wiedzieć musimy, że francuzi doceniają naszą inteligencję i szanują naszą pracę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>