Co musi znaleźć się w CV?

jeshoots-com-pUAM5hPaCRI-unsplash (1)CV to cenny dokument będący skrótem Twojego życiorysu w formie graficzno-tekstowej. Co powinno się w nim znaleźć?

CV podstawowe informacje

Oferty pracy są bardzo różne, a CV powinno być do nich dopasowane. Jakkolwiek, muszą się w nim znaleźć podstawowe informacje jak: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, wykształcenie i ukończone uczelnie, doświadczenie z podaniem nazwy firmy, stanowiska i wykonywanych obowiązków. Oczywiście w skrócie – zawierając najważniejsze informacje, kluczowe dla danej oferty.

CV dodatkowe informacje

Oprócz podstawowych informacji, Twoja praca może wymagać również podania pewnych elementów, tj. istotne dla nowej pracy kursy i szkolenia oraz dodatkowe umiejętności (jak obsługa programów graficznych czy office’a). Zamieść również wzmiankę o poziomie znajomości języków obcych. Warto też podać informacje o zainteresowaniach, szczególnie, jeśli są nietypowe. Mów prawdę, bo rekruterzy lubią dopytywać o szczegóły związane z informacjami w CV.

CV forma graficzna

CV musi przyciągać uwagę, ale jednocześnie nie może przytłaczać. Niech ma ciekawą formę graficzną, jednak niech nie przeważa ona nad treścią, która powinna być mimo wszystko najważniejsza. Wyjątkiem mogą być stanowiska związane z projektowaniem graficznym, w których możesz nieco wybiec przed szereg. Zwykle i tak pracodawca będzie wymagał portfolio, zatem w nim wykażesz się swoimi umiejętnościami. W CV warto zamieścić także aktualne zdjęcie.

CV klauzurę RODO

Na koniec nie zapomnij również o formułkach ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji w danej organizacji. Z pewnością znajdziesz je na portalach typu Pracuj.pl. Możesz użyć ogólnej formułki lub zwróć uwagę, czy pracodawca nie wymaga także swojej. To ważny element w CV, którego pominięcie może wiązać się z nierozpatrzeniem Twojej aplikacji.
CV to istotny dokument, będący pierwszym krokiem do rozpoczęcia wymarzonej pracy. Zadbaj więc, by był spójny, przyciągnął uwagę, a tym samym stał się elementem do zaproszenia Cię na rozmowę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>