Co robić po utracie pracy w okresie epidemii koronawirusa?

proxyclick-visitor-management-system-aLK9LiX69nA-unsplashEpidemia koronawirusa i konieczność zamknięcia się na dłuższy czas w domach, spowodowały spore zamieszanie na rynku pracy. Już dziś wiadomo, że gałęziami gospodarki, które najmocniej ucierpiały są turystyka, hotelarstwo, ale też produkcja obuwia czy odzieży. Wiele osób zatrudnionych w branżach zamkniętych w czasie pandemii w sklepach odzieżowych, kwiaciarniach, salonach kosmetycznych czy spa oraz klubach fitness zostało również zwolnionych. Co należy zrobić po utracie zatrudnienia w okresie epidemii koronawirusa i gdzie szukać ofert pracy?

Co zrobić po utracie zatrudnienia w okresie epidemii?

Eksperci rynku pracy zalecają osobom, które zostały zwolnione w okresie pandemii, przede wszystkim szybkie działanie. Warto, aby zarejestrowały się w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotni, co pozwoli im zyskać prawo do zasiłku, a także gwarantuje odprowadzanie składek zdrowotnych zapewniających dostęp do bezpłatnych świadczeń medycznych. Nie warto również bezczynnie czekać na zmiany sytuacji rynkowej, bo w zasadzie nikt obecnie nie wie, ile może trwać okres ograniczenia działalności pracodawców i czy po epidemii kondycja rynku odzyska dawny kształt. Jeżeli znajdziemy oferty pracy dostępnej na rynku, lepiej z nich skorzystać, nawet przez jakiś czas. Zatrudnienia można szukać m.in. w produkcji, przy magazynowaniu produktów czy w handlu spożywczym. Tego typu stanowiska nie wymagają posiada szczegółowej wiedzy ani umiejętności, mogą natomiast pomóc przetrwać najtrudniejszy okres, zwłaszcza w przypadku osób pozbawionych jakichkolwiek oszczędności.

Gdzie szukać ofert pracy w dobie koronawirusa?

Nawet spędzając czas w domu, możemy aktywnie poszukiwać wówczas pracy, korzystając z takich portali, jak Pracuj.pl, który informuje o rekrutacjach prowadzonych zdalnie. Oferty pracy dostępne są również w agencjach rekrutacyjnych, z którymi warto nawiązać kontakt, uzupełniając swoje CV czy w grupach w mediach społecznościowych, łączących potencjalnych pracodawców i pracowników.

Foto: https://www.proxyclick.com

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>