W jakich sytuacjach pomoc drogowa ma prawo odmówić holowania?

tow-truck-2901948_640

Bardzo często zdarza się, że auto odmawia nam posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Wtedy pojawia się stres, nerwy i problemy, co zrobić z samochodem, gdzie jest najbliższy warsztat, a także trzeba szybko załatwić sobie jakieś auto zastępcze. Warto zawczasu być na takie sytuacje przygotowanym, dzięki temu w sytuacji problemowej będziemy wiedzieć, co robić i gdzie się zgłosić.

Jeśli auto odmawia nam posłuszeństwa podczas jazdy, na drodze, wtedy jedynym sposobem, aby doholować je do warsztatu samochodowego jest wezwanie pomocy drogowej. Jeśli interesuje na laweta Berlin, dobrze jest mieć już wcześniej namiary na dobra firmę holującą. Podobnie jest w przypadku każdego innego kierunku podróży. Gdy wybieramy się w dłuższa trasę, dobrze jest mieć pod ręką namiary na firmy świadczące usługi holowania w danej okolicy. Lepiej jest dmuchać na zimne niż w sytuacji problemowej gorączkowo szukać najbliższej firmy.

Pomoc drogowa musi zabrać nasz samochód z drogi

Pomoc drogowa jako firma komercyjna i świadcząca usługi holujące auta, nie może odmówić wykonania usługi, jeśli oczywiście ma w tym czasie wolnych pracowników i samochód. Zdarza się bowiem, że firma ma kilka samochodów holujących, ale wszystkie aktualnie są gdzieś w terenie. Wtedy klient ma do wyboru – albo poczekać, aż firma będzie miała możliwość wysłania jakiegoś auta, albo poszukać innych usług. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na czasie i chcemy, aby auto trafiło do mechanika jak najszybciej. Trzeba też pamiętać, że naprawa samochodu nie zawsze jest od ręki i czasem na odbiór auta trzeba czekać kilka dni. Wtedy warto zadbać o dobre auto zastępcze, dzięki któremu nie będziemy mieć problemu z poruszaniem się, gdy nasz samochód będzie stał u mechanika. Namiary na wypożyczalnie samochodów również warto mieć zawsze pod ręką, wtedy o wiele łatwiej będzie znaleźć interesującą nas usługę.

Ubezpieczyciel nie zawsze chętnie wyśle lawetę

Za pomoc drogową płacimy często nie z własnej kieszeni, a poprzez firmę ubezpieczeniową. Większość firm ubezpieczeniowych ma w ofercie różne pakiety ubezpieczeń, które obejmują także usługi pomocy drogowej. Osoby, które mają już doświadczenie w korzystaniu z tego rodzaju usług, doskonale wiedzą, że często ubezpieczyciel odmawia przysłania lawety w sytuacji zdarzenia na drodze, nawet wtedy, gdy ubezpieczenie obejmuje tego rodzaju usługi. Najczęściej w warunkach umowy ubezpieczeniowej jest sporo obostrzeń i zapisów mówiących o wyjątkach uniemożliwiających korzystanie z ubezpieczenia. Dobrze jest więc już na etapie podpisywania umowy sprawdzić te wszystkie ograniczenia, aby w sytuacji problemów na drodze nie musieć szukać lawety na własną rękę. Kierowcy bardzo często płacą wyższe składki ubezpieczeniowe za usługi, do których niby maja prawo w ramach umowy, a które bardzo trudno wyegzekwować.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Ciekawy artykuł. Nie wiedziałem, że są takie przypadki. Ja tylko raz korzystałem z pomocy drogowej i byłem bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>