Szukasz dobrej pracy w Holandii? Zobacz, jak zwiększyć swoje szanse

20201022100130_pexels-photo-358178.jpeg_800x534Zdobycie pracy nie jest takie łatwe, zwłaszcza w dzisiejszym wymagającym i konkurencyjnym środowisku biznesowym. Wielu kandydatów może nie być w stanie znaleźć pracy nawet po miesiącach poszukiwań. Czasami wystarczy tylko powtórnie ocenić swoje strategie poszukiwania pracy, aby znacząco zwiększyć szanse na zdobycie etatu. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy. Szukasz dobrej pracy w Holandii? Zobacz, jak zwiększyć swoje szanse!

Kilka najważniejszych porad, jak zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy w Holandii

Szukasz dobrej pracy w Holandii? Te proste triki pomogą Ci w znalezieniu pracy:

  • CV powinno być krótkie i na temat, maksymalnie dwie strony.
  • Uczestnicz w wydarzeniach branżowych. Jeśli znajdziesz się w jednym z głównych holenderskich miast, zobacz, jakie targi pracy odbywają się w pobliżu.
  • Przejrzyj listę kontaktów. Może niektórzy z twoich starych znajomych lub współpracowników przeprowadzili się już do Holandii i znaleźli tu pracę. Mogą ci pomóc, kontaktując Cię z właściwą osobą.
  • Ubierz się stosownie. Staraj się nie ubierać wyzywająco, spróbuj ubrać się oficjalnie. Dostosuj strój do firmy, dla której chcesz pracować.
  • Holendrzy słyną z bezpośredniego podejścia do każdej sprawy. Dlatego nie powinieneś być zdziwiony, gdy osoba przeprowadzająca rozmowę zada ci indywidualne pytanie, takie jak wiek albo status związku. To tylko powszechna praktyka.
  • Przyjdź przygotowany – zbadaj firmę, przeczytaj o jej kulturze i przygotuj kilka pytań, które możesz zadać rozmówcy na temat pracy. Mogą to być pytania dotyczące środowiska pracy, czasu pracy, okresu szkolenia i procesów oraz podobnych spraw. Pamiętaj, żeby utrzymywać kontakt wzrokowy z rozmówcą.
  • W Holandii wszyscy są na czas. Szanuj harmonogram wszystkich osób i staraj nie spóźniać się na umówione spotkania.

Możesz też oczywiście wybrać agencję pracy, która pomoże w znalezieniu zatrudnienia! W tym celu zwróć się do Holland Contracting.

Wymagania dotyczące pracy w Holandii jako obcokrajowiec

To, czy potrzebujesz pozwolenia na pracę w Holandii, zależy od tego, skąd pochodzisz. Na przykład, jeśli jesteś obywatelem UE lub Szwajcarii, dokument tożsamości wystarczy, abyś mógł pracować w Holandii. Nie potrzebujesz również oddzielnego pozwolenia na pracę.

Oferty pracy w Holandii dla obcokrajowców

Ponieważ Holandia jest siedzibą wielu międzynarodowych firm, obcokrajowcy, zwłaszcza anglojęzyczni profesjonaliści, którzy chcą tu pracować, mogą znaleźć wiele możliwości. Pamiętaj jednak, że niektórzy pracodawcy nadal będą wymagać biegłej znajomości języka angielskiego i niderlandzkiego. Częstą wskazówką jest nadal ubiegać się o takie stanowiska i próbować przezwyciężyć swój brak umiejętności językowych za pomocą najwyższych kompetencji zawodowych.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>