Męczy Cię drukowanie faktur?

01Logicznym jest, że każdy przedsiębiorca próbuje maksymalnie obniżyć wszelkiego rodzaju koszty. W polskich realiach, ogromne wydatki generuje konieczność drukowania dokumentów, co jest wyjątkową bolączką dla rodzimych firm. Na szczęście, dzięki regulacjom prawnym jakie weszły w życie na początku roku 2013, możemy zapomnieć o konieczności drukowania, zastępując papierową fakturę jej elektronicznym odpowiednikiem.

Dlaczego warto?

Wystarczy zastanowić się ile czasu możesz zaoszczędzić decydując się na system elektronicznych faktur w swojej firmie. Uwalnia Cię to nie tylko od konieczności ponoszenia kosztów związanych z drukowaniem (czyli: zakup papieru, eksploatacja drukarki, ale również wiele innych), jak również oszczędza czas. Nie musimy bowiem chodzić na pocztę, by wysyłać kontrahentom faktury. Wspomniany system, opracowany przez firmę F4You, pozwala nie tylko na wygenerowanie faktury, ale również wysłanie jej bezpośrednio do kontrahenta. Taka forma obsługi faktur jest nie tylko bardzo wygodna, ale może również pozytywnie wpłynąć na kondycję finansową naszej firmy. Nie musimy już czekać, aż kontrahent otrzyma naszą fakturę, którą wysłaliśmy pocztą. I jeszcze jedna rzecz – system ten zwalnia nas z konieczności trzymania dokumentów w biurze. Możemy więc zapomnieć o piętrzących się wszędzie segregatorach pełnych wysypujących się z nich dokumentów. Koszmar poszukiwania jednego papierka wśród setek i tysięcy innych, podobnych do siebie, już nigdy nie powróci.

Drukowanie jest kosztowne

Mało który przedsiębiorca pamięta o tym, jak wysokie koszty generuje konieczność drukowania i podpisu dokumentów. Dodatkowo, konieczność wydrukowania zabiera też mnóstwo czasu. Fakturę musimy przecież nie tylko wygenerować, ale też zapisać na dysku, a następnie wydrukować. W tradycyjnej formie obsługi faktur, trzeba jeszcze pójść na pocztę, gdzie stojąc w długiej kolejce (co najmniej 20 minut z głowy) w końcu kupimy znaczek…W dwudziestym pierwszym wieku wszystkie te procedury brzmią bardzo archaicznie. Czas wkroczyć na drogę efektywnego zarządzania fakturami online.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. ArekStolarczyk pisze:

    Mnie nie męczy drukowanie faktur ponieważ każda faktura to dla mnie zysk :) Ale jeżeli mówimy o drukowaniu potrzebnych rzeczy to natknąłem się na przydatną stronkę http://sms-vmsg.org. Z tego co na razie przetestowałem to można na niej drukować SMSy z telefonu. Więc jak ktoś nam wyśle np. fakturę na telefon to również możemy taką fakturę wydrukować. Fajne, może się przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>