Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne

1Wiele osób, które po raz pierwszy spotyka się z pożyczkami społecznościowymi, zastanawia się czy takie pożyczanie pieniędzy jest bezpieczne. Na pewno najlepszą odpowiedź na to pytanie mogą dać ci, którzy z takiej oferty już skorzystali i teraz nie wyobrażają sobie innego sposobu pożyczania pieniędzy. Więc odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – pożyczki społecznościowe to bezpieczny i sprawdzony sposób uzyskiwania pieniędzy.
Prześledźmy więc jak wygląda cała procedura związana z uzyskaniem pieniędzy.

Przede wszystkim każda osoba, która chce pożyczyć pieniądze, musi zarejestrować się na jakimś portalu internetowym, który świadczy takie usługi. W naszym kraju działa ich kilka, jednak najbardziej popularny jest Kokos.pl. Podajemy podczas rejestracji jak najwięcej danych, aby być jak najbardziej wiarygodnym pożyczkobiorcą.

Podane dane powinniśmy zweryfikować, gdyż to jeszcze bardziej podniesie nasz rating. Możemy udowodnić adres zamieszkania, miejsce pracy, konto bankowe, numer telefonu komórkowego itp. Jeśli ten etap mamy już za sobą, możemy składać wniosek o pożyczkę. Podajemy wtedy jaka suma nas interesuje, na jaki czas i jakie oprocentowanie jesteśmy skłonni zapłacić. Nasza prośba zostaje podana do publicznej wiadomości i musimy czekać aż znajdą się osoby, które będą skłonne nam pieniądze pożyczyć. Jeśli w oczach „inwestorów” uzyskamy aprobatę, zgłoszą się chętni i zgromadzą oni pieniądze na naszą pożyczkę. Następuje wtedy przelew pieniędzy na konto.

Spłata zadłużenia i ryzyko

Należy pamiętać, by zadłużenie spłacać w terminie, gdyż dzięki temu przy kolejnej pożyczce szybciej i taniej zgromadzimy potrzebną nam sumę.
Większe ryzyko związane z pożyczkami społecznościowymi na pewno dotyczy inwestorów. Albowiem nigdy nie są oni do końca pewni, czy odzyskają pożyczone środki. Dlatego należy dobrze się zastanowić, czy osoba która składa wniosek o pieniądze jest godna zaufania i czy można zaryzykować. Ale nawet gdy zadłużenie nie jest spłacane w terminie, poszczególne serwisy pomagają w odzyskiwaniu pieniędzy. Współpracują one bowiem z firmami windykacyjnymi, które nawet poprzez komornika egzekwują powstały dług i dzięki temu pieniądze można odzyskać.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.soskredyt.pl, który specjalizuje się w branży finansowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Gienek pisze:

    Jak ktoś się obawia kredytodawcy to polecam zapoznać się ze sprawdzonymi firmami. Ja korzystałem z tej http://www.miesiecznikbank.com.pl/pozyczki-chwilowki-sokolka/ i się nie zawiodłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>