Czy warto brać kredyty przez Internet?

Od kiedy zdobywanie kredytów stało się prostą sprawą – bo przecież każdy bank chce przyznać nam choćby 1000 zł pożyczki – wiele osób ma problemy ze spłatą nawet najmniejszych pożyczek. Kredyty bierzemy w banku, na poczcie a ostatnio bardzo popularną formą kredytów stały się pożyczki online. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że kredyt choć łatwo jest otrzymać to należy go spłacać dokładnie tak samo jak dawniej, czyli co do złotówki. wiele osób, przeważnie młodych uważa, że jeżeli coś łatwo im przychodzi to nie jest to tak istotne, ważne i warte ich uwagi. Żyją w przekonaniu, że wszystko jest ok i nic im nie grozi ze strony banków. Kolejne powiadomienia o zaległości w płatnościach traktują jak zwykłe ponaglenia z biblioteki za zaległe, nieoddane książki. Jakieś smutne jest ich zdziwienie kiedy komornik zajmuje ich wypłatę lub dobra osobiste.

Kredyty online są tak samo wiążące jak pożyczki wzięte w banku. To, że pobierając kredyt nie rozmawialiśmy z człowiek twarzą w twarz, nie oznacza że dana umowa jest nie ważna. Komornik ma wiele możliwości aby ściągnąć należność jaką zalegamy. Zgodnie z prawem nie może zająć nam tylko 50% naszej pensji (chyba że zarabiamy najniższą krajową czyli 1680 zł brutto).

Jeżeli zdecydujesz się na kredyt przez internet, pamiętaj żeby najpierw sprawdzić swoją płynność finansową. Daj sobie duży zapas gotówki na nieprzewidziane wydatki, które jak wiemy z doświadczenia zdarzają się każdego miesiąca. Jeżeli wahasz się nad rodzajem konkretnego kredytu nie rozmawiaj z żadnym doradcą ponieważ oni mają prowizję od tego co Ci wcisną. Poczytaj opinie o kredytach na różnych forach internetowych, popytaj rodziców, znajomych. A nade wszystko pamiętaj, że jeżeli Cię na coś nie stać, to czasem warto tego nie mieć i nie brać kredytu. Warto w sobie wyrobić nawyk oszczędzania. Chcesz mieć nowy telewizor? Odkładać co miesiąc i kup za gotówkę. Bez kosztów, bez ryzyka.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Kanar pisze:

    Ja korzystam czasami usług finansowych lombardu http://www.artar.com.pl. Mają zadowalający mnie procent i błyskawiczną wypłatę. Czasem warto zapłacić więcej i mieć pieniądze od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>