Prace związane z ryzykiem utraty zrdowia

Wśród tysięcy różnych zawodów są i takie, których wykonywanie wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia a nawet życia. Nie zawsze za takim ryzykiem idzie duża korzyść majątkowa. Do takich zawodów należą miedzy innymi strażak czy policjant. Kiedy wybuchnie pożar i życie ludzi jest zagrożone, strażak ryzykując swoje własne życie rusza na ratunek. Policjant uczestniczący np. w akcji zatrzymania groźnych przestępców może zostać postrzelony. Nie każdy człowiek jest w stanie wykonywać tego rodzaju zawód. Zanim rozpoczną taką pracę muszą przejść szereg badań i szkoleń. Z wielkim ryzykiem wiąże się również praca na wysokościach, wiele wypadków jakie zdarzyły się np. na budowie było związanych z źle zabezpieczonym rusztowaniem.

Praca na budowie to także ryzyko związane np. z zawaleniem kondygnacji. Bardzo ciężkim i ryzykowanym zawodem jest górnik oraz ratownik górniczy. Każdego dnia , górnik zjeżdża do kopalni i nie jest w stanie przewidzieć czy wróci na górę. Szanse na przeżycie wypadku na kopalni są naprawdę niewielkie, wybuch np. metanu może spowodować zawalenie ściany i dostęp do zasypanych górników jest utrudniony. Ratownicy, którzy ruszają im na pomoc niejednokrotnie ryzykują własne życie aby ratować innych. Podobnie jak ratownik na basenie czy morzu. Jeśli ktoś się topi a warunki atmosferyczne są bardzo trudne nawet najlepszy pływak może przegrać walkę z żywiołem. Mniej ryzykowne wydaję się np. zajęcie jakim jest opieka nad drapieżnymi zwierzętami. Zwierzęta są istotami, których zachowanie bywa nieprzewidywalne, wypadki zdarzają się rzadko ale jednak praca ta wiąże się z pewnym ryzykiem. Ciekawą i jednocześnie pełną adrenaliny jest praca pilota.

Pilot samolotów pasażerskich oprócz swojego życia, ryzykuje życie wielu innych ludzi, czasem niewielki błąd czy niedopatrzenie z jego strony może być przyczyną wielkiej tragedii. Wszystkie wymienione zawody a także wiele innych są ryzykowne ale dają wiele satysfakcji z ich wykonywania. A ich wykonawcy nie wyobrażają sobie siebie w innej pracy we Francji.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>