Wolontariat to też praca

Praca zarobkowa, która przynosi nam przede wszystkim korzyści materialne, często nie daje satysfakcji, nie podnosi naszej samooceny, nie daje poczucia bycia potrzebnym i spełnionym. Jeśli mamy chociaż troszkę wolnego czasu i codzienne obowiązki pozwalają nam na podjęcie dodatkowego zajęcia warto pomyśleć o wolontariacie. Jest to jak najbardziej dobrowolna ale i bezpłatna forma pracy, która pozwoli zdobyć nowe doświadczenie, nowe znajomości, umiejętności.

Taka świadomy wybór podniesie naszą wartość . Poczucie, że taka nasza praca na rzecz np. instytucji charytatywnych jest bezcenna. Wolontariuszy można spotkać między innymi w szpitalu, hospicjum. W Polsce ta forma pracy nie jest jeszcze tak popularna jak w krajach zachodnich. Polacy w pierwszej kolejności dążą jednak do podniesienia standardu swojego życia, więc bardziej zależy im na dobrej pracy zarobkowej, często kosztem wolnego czasu. Polacy nie mają również takiej potrzeby działania społecznego. Ta grupa ludzi , która interesuję się tą formą pomocy może uzyskać informację i pomoc w uzyskaniu takiego zatrudnienia przez specjalne Centra Wolontariatu.

images (16)Wolontariat to praca na rzecz drugiego człowieka ale także np. przy opiece zwierząt czy zabytków. Najbardziej popularnym przedsięwzięciem społecznym , które działa w oparciu o wolontariat jest Wielka Orkiestra Pomocy Społecznej. Tysiące młodych ludzi co roku angażują się w zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieciaków lub jak to bywało w ostatnich latach dla osób starszych. Większość znanych fundacji takich jak Caritas, Nie Jesteś sam, Mam marzenie działa również dzięki pracy setki jak nie tysięcy wolontariuszy. Najbardziej popularną fundacją działającą na rzecz ochrony przyrody jest np. Greenpeace. Naprawdę warto zaangażować się w taką formę pomocy dla innych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>