II Krakowski Kongres Pracodawców za nami!

W Krakowie odbył się właśnie kongres osób zainteresowanych pozyskiwaniem pracowników niszowych z rynku pracy. Jak się okazało, ku naszemu zdziwieniu z fachowcami w konkretnej branży wcale nie jest tak dobrze. Wiele kategorii pracy cierpi na brak dobrych pracowników. Inne zaś branże są przesycone znaczną ilością osób zdolnych do konkretnej pracy. Jaką ścieżkę edukacji zatem wybrać?

Jak wynika z raportu ów kongresu, największe braki w kadrze pracowniczej posiadają branże:

  • pracownicy zawodowi (m.in. budownictwo, architektura, stolarstwo, usługi naprawcze, remontowe)
  • pracownicy medyczni (lekarze, weterynarze, pielęgniarki)
  • kadra nauczycielska
  • pracownicy fizyczni

Najbardziej zaskakujące było dla nas to, że brakuje pracowników fizycznych. Do prostych, zwykłych prac. Najczęstszą przyczyną było oczywiście wynagrodzenie które było (wg. pracobiorców) zbyt niskie w stosunku do ciężkiej pracy fizycznej. Wielu z nich podjęłoby się konkretnej pracy np. praca w Krakowie ale za stawkę większą o 50-80%. To z kolei było nie do przyjęcia dla pracodawców.

Krakowski Kongres Pracodawców po raz kolejny wskazał jak wiele jest jeszcze do zrobienia w dziedzinie pracy.

Kolejną sprawą poruszoną na Kongresie byłą kwestia ogłoszeń pracy a dokładnie mówiąc ich niskiej wartości. Otóż często ogłoszenia które publikowane są na stronach internetowych są po prostu nie aktualne a właściciele tych serwisów z ogłoszeniami pracy Kraków lub innych miast, są po prostu leniwi i nie usuwają tych ogłoszeń. Doprowadza to do tego, że pracobiorcy są odprawiani z przysłowiowym kwitkiem i nie powracają już do tego pracodawcy, a jak można się domyśleć, potem pracodawca nie może znaleźć dobrego fachowca w konkretnej dziedzinie pracy.

Zapraszamy w przyszłym roku!

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>