Praca jako robotnik drogowy

Każdy z nas widział nie raz pracownika który na drodze zdrapuje asfalt z jezdni. W kłębach dymu unoszącego się z maszyny topiącej lepik, ociera krople potu które spływają mu po nosie i kapią na szpadel łopaty, na wyrzynarkę od asfaltu, na jego znoszone buty. Praca na pewno ciężka, mozolna, nie zdrowa i mało płatna. Tak, niestety ale w tym zawodzie trudność pracy fizycznej nie przekłada się na większy zarobek (tak jak na przykład piecowy w hucie – ciężka praca ale dobry zarobek). Wiele osób wybiera ten ciężki zawód ponieważ nie ma umiejętności lub/i wiedzy aby podjąć pracę w innym zawodzie. Wiele także osób tkwi w robotach drogowych ponieważ boi się stracić tą posadę żyjąc w przeświadczeniu, że pracy nie znajdzie nigdzie indziej, że nikt go nigdzie indziej nie będzie potrzebował bo przecież nic nie umie.

Duża grupa pracowników drogowych jest jednak aktywna w tym zawodzie ponieważ widzą w nim szanse na spełnienie swoich ukrytych talentów jakimi są kombinatorskie praktyki. Operator kruszarki di asfaltu potrafi zapierdzielić 5 ton asfaltu u sprzedać je na czarnym rynku. To jest niewątpliwie dobry zarobek dla kogoś takiego.

Pracownik drogowy nie tylko zrywa asfalt, to również ciężka praca polegająca na noszeniu ciężkich krawężników, układanie kostki brukowej, wysypywanie, uklepywanie i rozsypywanie ciężkiego żwiru łopatami.

Zanim podejmiemy tą pracę warto pomyśleć nad sprawą własnej tężyzny fizycznej i o tym czy podołamy tej mozolnej pracy z łopatą. Fakt iż zarabia się tu tylko od 9 zł do 15 zł za godzinę i praca często jest na mrozie i w deszczu dodatkowo nie zachęca do angażu w tego rodzaju zatrudnieniu. A jednak są. Są na ulicach robotnicy drogowi. Musimy zatem sobie zdać sprawę czy są tam z własnej woli? Czy ta praca jest na prawdę taka ciężka? Czy może oni są tytanami łopat dla których praca fizyczna to jakiś banał? Machanie krawężnikami to dla nich pestka jak kawa na śniadanie. Czy może my mamy za duże wymagania jakościowe? Cóż, każdy niech sam sobie odpowie na te pytania. Najlepiej przed podjęciem pracy jako pracownik robót drogowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>