Praca jako Kierowca – podwykonawca w firmie kurierskiej

Wielu pracodawców ostatnimi czasy zatrudnia osoby które posiadają własną działalność gospodarczą lub każą ją założyć i dopiero wówczas podejmują z nami współpracę. Takie firmy to na przykład wszystkie firmy kurierskie typu DHL, DPD, FedEX itd. Z ich punktu widzenia to dość wygodna sytuacja ponieważ nie muszą inwestować anie w samochody do rozwożenia paczek ani nie muszą utrzymywać całej bazy pracowników-kierowców. Wszystko to spoczywa na barkach podwykonawcy.

Najczęściej takie umowy między korporacją typu DHL a podwykonawcą wyglądają w ten sposób, że osoba chcąca pracować jako kurier w tej firmie musi mieć swoją firmę transportową. Na tej podstawie następują rozliczenia. Podwykonawca otrzymuje ustaloną kwotę za każdą doręczoną przesyłkę lub za każdy punkt (miejsce odbioru) na które dostarcza paczkę.

Z punktu widzenia firmy kurierskiej takie rozwiązanie jest dość wygodne. Problemy ma tylko podwykonawca. To on musi zadbać o swój samochód. To znaczy musi dbać o jego czystość, paliwo. Naprawy są również na jego głowie. Stłuczki, awarie itp. również. Dodatkowo dochodzi problem wczasów, urlopów, chorobowego itp. Jako szef własnej firmy (podwykonawca) nie możesz rzecz jasna iść na chorobowe i zostawić nierozwiezionych paczek. Dlatego wielu podwykonawców zatrudnia pracowników na stanowisko praca kierowca. I to oni właśnie mają wszystkie kłopoty z pracownikami na głowie.

Jest oczywiście też zaleta takiego podwykonawstwa ponieważ mamy dość duży dochód i jeżeli nie ma dużo awarii i przeciwności losu, można całkiem nieźle zarobić. Tyle, że trzeba się dużo napracować, a praca jest dość stresująca.

Wiele osób stara się o dotację w Unii Europejskiej na rozwój własnej działalności właśnie po to aby zakupić samochód dostawczy. Po otrzymaniu dotacji (raczej się udaje ją otrzymać gdy mamy solidny biznes plan) podpisujemy umowę z firmą kurierską i możemy prowadzić usługi transportowe.

Prowadzenie własnej firmy transportowej ma też inne zalety. Możemy wykorzystać nasz samochód dostawczy do innych celów zarobkowych. Praca przy przeprowadzkach lub w transporcie poza firmą kurierską. Dodatkowym atutem posiadania samochodu dostawczego i własnej działalności gospodarczej jest to, że możemy zawsze zmienić naszego głównego pracodawcę (np. firmę kurierską) lub zmienić całkowicie profil naszej działalności. Przyznać należy, że to dość wygodny układ dla obu stron. Jeżeli chcesz podjąć pracę jako kierowca, pomyśl o takim właśnie zajęciu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>