Zafunduj sobie zwrot podatku z Belgii

belgium-2768038_960_720

W obecnych czasach coraz więcej rodaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy i korzystniejszych warunków socjalnych. Jeśli destynacją Twojego zarobkowego wyjazdu była lub jest Belgia, to mamy dobrą wiadomość – bez względu na to, ile czasu przepracowałeś na terenie tego państwa, możesz złożyć wniosek o zwrot podatku z Belgii. Oczywiście warunkiem jest legalne i udokumentowane zatrudnienie. Co więcej, powinieneś posiadać kartę podatkową, tzw. Fiche, którą możesz uzyskać od swojego belgijskiego pracodawcy oraz właściwe zaświadczenie EOG. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak możesz otrzymać zwrot podatku z Belgii oraz jak przebiega cały proces, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Co powinieneś wiedzieć o podatkach w Belgii

Przede wszystkim istotną kwestią jest fakt, że każda osoba, która choćby chwilowo pracowała legalnie na terenie Belgii, ma obowiązek złożenia rozliczenia podatkowego w belgijskim odpowiedniku polskiego Urzędu Skarbowego. Pracownicy, którzy nie mieszkają na stałe na terenie tego kraju, powinni złożyć odpowiednie deklaracje podatkowe najpóźniej w terminie do 9 grudnia 2017 r. Istnieje jednak możliwość rozliczenia podatku do maksymalnie trzech lat wstecz. Należy pamiętać, że w Belgii jest pięć stawek podatkowych – 25%, 30%, 40%, 45% oraz 50% i są one uzależnione od wysokości dochodu, który osiągnął pracownik w skali roku. Niektóre przychody powinno się opodatkować w innym trybie, do tej grupy należą np. dywidendy.

Zwrot podatku z Belgii – ważne informacje

Zwrot podatku z Belgii, w tym prawo do uzyskania ulg podatkowych, możliwy jest tylko wtedy, gdy przychody uzyskane na terenie tego kraju stanowią co najmniej 75% Twoich łącznych dochodów, które zostały uwzględnione i wykazane na specjalnym druku EU EWR. Należy pamiętać, że zaświadczenie to powinno przedstawiać nie tylko przychody z Belgii, lecz także zarobki osiągnięte na terenie innych krajów, np. w Polsce, Holandii czy Niemczech. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy i nie otrzymałeś deklaracji, to nie musisz się o nic martwić. Jest to sytuacja całkowicie normalna i w takim przypadku należy złożyć wniosek w odpowiednim Urzędzie Skarbowym o wydanie stosownego zaświadczenia. Natomiast osoby, które rozliczają się kolejny rok z rzędu, powinny automatycznie otrzymać deklarację imienną.

Po złożeniu odpowiedniej dokumentacji w Federale Overheidsdienst Financien, czyli w belgijskim odpowiedniku polskiego Urzędu Skarbowego, należy już tylko czekać na jego decyzję odnośnie zwrotu podatku z Belgii. Po jej otrzymaniu możesz spodziewać się przelewu na wskazany przez Ciebie belgijski rachunek bankowy. Jeśli jednak nie wskazałeś takowego na deklaracji, drogą pocztową zostanie wysłany do Ciebie opgaaf rekeningnummer, czyli specjalny druk, w którym należy podać numer polskiego konta. W ciągu 6-9 tygodni powinna zostać przelana na nie wskazana w decyzji Federale Overheidsdienst Financien kwota. Pamiętaj, że im szybciej wypełnisz stosowne dokumenty i złożysz zeznanie podatkowe, tym szybciej uzyskasz zwrot podatku z Belgii. Jakiekolwiek błędy w zaświadczeniach dodatkowo wydłużają czas oczekiwania.

Zaufaj profesjonalistom

Jeśli poszukujesz profesjonalistów, którzy zadbają o to, abyś uzyskał zwrot podatku z Belgii, to z pewnością zainteresuje Cię oferta firmy EU Service, która specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatków, płaconych przez osoby legalnie zatrudnione za granicą, np. w Niemczech, Belgii, Holandii czy Austrii. Co więcej, firma oferuje możliwość zwrotu podatku bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że wypełnisz specjalnie przygotowany formularz, który jest dostępny na stronie internetowej EU Service. W ciągu kolejnych 48h możesz spodziewać się kontaktu ze strony jednego z doradców, który poinformuje Cię o krokach, które zostaną podjęte i o wysokości możliwego zwrotu podatku z Belgii lub innego kraju. Jest to również doskonała okazja do zadania przez Ciebie jakichkolwiek pytań. Zaufaj profesjonalistom i odzyskaj swoje pieniądze już dziś!

Polecamy:
Praca w Holandii – zobacz, ile można zarobić
Szukasz dobrej pracy w Holandii? Zobacz, jak zwiększyć swoje szanse

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>