Wypadki w zakładach pracy

Niebezpieczna praca budzi grozę w wielu osobach, nie poprzez samą nazwę pracy ale przez to co może się stać gdy uprawiamy jeden z niebezpiecznych zawodów. Kontrole które przeprowadzają różne inspekcje w zakładach często wyszukują i usuwają róże anomalie i nieprawidłowości ale nigdy nie ma pewności, że pomimo tego jakiś wypadek się nie zdarzy. Słyszy się czasami o wypadkach gdy ktoś czyścił przewody wentylacyjne i został w nich zatrzaśnięty, gdy włączono nawiew strumień rozgrzanego powietrza spalił osobę żywcem.

Inny wypadek który ostatnio wstrząsnął opinią publiczną to wypadek w zakładzie odlewniczym gdzie członek ekipy sprzątającej nie wyłączył dokładnie maszyny. Zamiast wyciągnąć (w uproszczeniu) wtyczkę z gniazdka, wyłączył maszyną tylko na przycisku. Wszedł do olbrzymiej prasy wymyć ją od wewnątrz i nagle maszyna ruszyła. Sama z siebie. Oczywiście pracownik został zmiażdżony na miejscu.

Wypadki zdarzają się również w branży rozrywkowej. Pikniki lotnicze które coraz częściej mamy możliwość oglądać w naszych miastach skupiają podczas ich trwania najlepszych lotników. Zdarzają się również i półzawodowcy. Tak było w czwartkowych próbach do pikniku lotniczego gdzie zderzyły się dwa samoloty. Praca pilota jaką wykonywali dwaj pechowi lotnicy jest pracą trudną i przestrzegając nawet 100% przepisów bezpieczeństwa nie mamy pewności, że nic nam nie grozi.

Czy zatem warto podejmować trudne i niebezpieczne zawody? Czy dla pieniędzy warto jest poświęcać życie? Czy nasze zbytnie zaufanie do naszych umiejętności nie przesłania nam często zdrowego rozsądku? Na te pytania każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, ale wydaje nam się, że każda praca powinna być wykonywana z rozwagą.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>