Zawód: Praca jako projektant mody

Ciekawą pracą wydaje się być praca projektanta mody. Jeździmy po różnych wystawach, konkursach piękności, spotykamy się ze znanymi ludźmi, modelkami. Filmowcy chcą nas zatrudniać do kreowania wyglądu postaci a znane kobiety świata polityki i mediów chcą abyśmy im doradzali w kwestii ubiorów i trendy. Tak może wyglądać praca projektanta mody ale chyba w Paryżu i to są niestety jednostkowe przypadki. Trzeba być naprawdę dobry w swoim zawodzie aby świat nas dostrzegł. Nie ma oczywiście w tym nic nadzwyczajnego bowiem dzieje się tak w każdej branży.

Dużo pracuj a może odniesiesz sukces. Tu nie ma gwarancji. Praca w projektowaniu odzieży w realnych wymiarach wygląda tak, że projektujemy często sami, w naszych prywatnych gabinetach, na naszym sfatygowanym manekinie z allegro. Siedzimy po nocach i liczymy się komuś spodobają się nasze projekty. Zakładamy stronę internetową i publikujemy na niej nasze stroje lub inną odzież związaną z naszym zajęciem. Aby być kimś więcej niż tylko szarą myszką w branży niestety należy mieć znajomości.

Takie które po pierwsze dadzą nam rozgłos w mediach, i nie mówimy tutaj o telewizji tylko o znanych stronach internetowych które zajmują się modą i lifestylem. Może promocja naszej pracy w Radiu? Jakiś wywiad z kimś kto poleca naszą pracę projektanta. Najlepiej byłoby podpiąć się pod pracę na przykład w teatrze i zrobić kilka kreacji dla jakiegoś przedstawienia. Wszystkie te zabiegi to trudna i mozolna praca. Wymaga od nas ciągłego bycia w biegu, nie ma czasu na wytchnienie.

Dlatego tak nie wieli mamy polskich projektantów mody którzy znani byliby na całym świecie. Powiem więcej, nie mamy zbyt wielu projektantów którzy są znani ze swojej pracy nawet w Polsce. Tak czy owak, należy nie poddawać się drobnymi niepowodzeniami i przeć do przodu. Lokalnie możemy dużo zdziałać otwierając w naszym mieście sklep z odzieżą firmową.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>