Polska gospodarka wolnorynkowa w zasięgu ręki

Dostaliśmy ostatnio od Państwa kilka listów, w których proszą nas Państwo o wyjaśnienie dlaczego w naszym kraju nie ma ludzi, którym zależy na dobru ogólnym? Dlaczego jest tak, że od 25 lat tylko mówi się o zmianach i reformach a skutków tychże dyskusji nie widać w praktyce. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to pytania czysto retoryczne, bowiem odpowiedzi na nie nie da się skonstruować na zasadzie my wiemy i wam powiemy.

Gospodarka co prawda rządzi się własnymi prawami i wszelkie ingerowanie w rynek nie jest wskazane, ale zrobiono już tyle złego w tym zakresie, że teraz bez ingerencji prawnej a w zasadzie ustawowej na zmiany nie mamy co liczyć. Jednak czy politycy są w stanie cokolwiek zrobić dla naszego dobra? Dla dobra ogółu? Oczywiście, że obecna elita nie jest w stanie niczego korzystnego zrobić, ponieważ dlaczego miałaby ucinać gałąź, na której sama siedzi? Obecne prawo gospodarcze jest niestety tak skonstruowane, aby można było robić przekręty i oszustwa. Ci co są na samej górze tego ustroju nie będą zatem skłonni uczynić niczego co mogłoby zachwiać ich błogostan.

Tutaj potrzeba drastycznych rozwiązań jakimi są przede wszystkim zmiana ustroju, oraz usunięcie możliwości wykradania publicznych pieniędzy po przez ich zlikwidowanie. Poglądy tego typu reprezentuje w dużej mierze Janusz Korwin-Mikke, który to obecnie wychodzi z marginesu błędu politycznego zajmując 3 miejsce na scenie politycznej. Czy jego działania są w stanie poprawić sytuację bezrobotnych w naszym kraju? Jedno jest pewne, na pewno jeżeli człowiek bez pracy nie będzie chciał sam sobie pomóc, nowe państwo mu nie pomoże. Wszystko musi zacząć się od nas samych. To my sami musimy zmienić nastawienie do życia, pracy i zarabiania pieniędzy.

Musimy zrozumieć, że bez naszego wysiłku nie osiągniemy nic. Im więcej zaś pracy wkładamy w nasz biznes, tym więcej rzecz jasna zarobimy pieniędzy. Jak nietrudno się domyśleć, obecny ustrój robi dokładnie na odwrót. Im więcej zarobimy, tym większą płacimy karę w postaci podatku dochodowego. Przyznać należy, że to paranoja. Dodatkowo obecne ustawy są tak skomplikowane, że przeciętny pracodawca traci mnóstwo czasu na obchodzenie przepisów aby jego firma jako tako funkcjonowała. Co możemy zatem zrobić? Oczywiście głosować poprawnie w nadchodzących wyborach. Głosować za gospodarką wolnorynkową.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>