Uwaga na oszustów

Internet to doskonałe narzędzie w większości wykorzystywane do poszukiwania pracy. Setki stron, portali gdzie umieszczają swoje oferty pracodawcy każdego dnia są przeglądane przez miliony użytkowników. Duża grupa poszukujących pracę jest bardzo mocno zdeterminowana i kiedy pojawia się atrakcyjna oferta pracy, głównie może to być praca za granicą skuszeni wysokimi zarobkami i minimalnymi wymaganiami aplikują. Osoba, która szuka pracy od dłuższego czasu jest w stanie zrobić bardzo wiele. Podatną grupą na oszustwa stają się np. młode dziewczyny, które marzą o karierze modelki, skuszone obietnicami o wielkiej karierze.

Przeświadczone o swojej dużej wartości, pełne wiary i zaufania dają się wplątać w czasem tragiczne historie. Jeszcze do niedawna bardzo dużo mówiło się o tzw. Obozach pracy za granicą. Polacy, często zmuszeni trudną sytuacją rodzinną decydowali się na wyjazd do pracy np. do Włoch na zbiory owoców. Mieszkając w bardzo spartańskich warunkach, w brudnych barakach, śpiąc na podłodze bez bieżącej wody i posiłków wykonywali niewolniczą pracę często dłużej niż przez 12 godzin na dobę, padając z wycieńczenia. Zapłata za pracę była zdecydowanie niższa niż oferowano podczas rekrutacji. Jak uniknąć takich sytuacji? Czy można sprawdzić przed wyjazdem taką firmę proponującą zatrudnienie. Najpewniej korzystać z usług firm już sprawdzonych, przez znajomych, rodzinę. Informacje na temat pośredników pracy można również odnaleźć w Internecie – praca.

Takie dane jak nip, siedziba firmy nie powinny być ukryte i dostępne celem weryfikacji dla każdego zainteresowanego współpracą. Na forach internetowych można również uzyskać opinię od innych osób, które korzystały z ofert danych firm. Sprawdzenie wiarygodności nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem a często może uchronić nas od wielkiego rozczarowania a nawet traumatycznych przeżyć.

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>