Rozliczenie i zwrot podatku z Holandii

rozliczenie-podatku-z-holandii

Każda osoba pracująca legalnie w Holandii, której pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek dochodowy i są one wyższe niż obowiązujący podatek, ma prawo ubiegać się o zwrot nadpłaty podatku. Przygotowanie wniosku o rozliczenie podatku z Holandii wymaga znajomości języka i holenderskich procedur prawnych. Jednak wystarczy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i skorzystać z pomocy doradcy podatkowego. Inną możliwością jest skorzystanie z kalkulatora zwrotu podatku z Holandii.

Co jest wymagane do wniosku o rozliczenie z Holandii?

Rozliczenie podatku z Holandii jest możliwe, gdy dochód uzyskany w tym kraju stanowi nie mniej niż 90% wszystkich uzyskanych w danym roku dochodów. Ubiegając się o rozliczenie z Holandii należy posiadać Jaaropgave, czyli kartę podatkową stanowiącą roczne rozliczenie, otrzymywaną od pracodawcy. W przypadku braku tego dokumentu rozliczenia podatku z Holandii można dokonać na podstawie odcinków wypłaty Salaris. Należy przedstawić także zaświadczenie o dochodach w Polsce, które jest wydawane przez urząd skarbowy na podstawie rozliczenia dochodów na PIT-36 z załącznikiem ZG. Tego typu zaświadczenia należy dostarczyć ze wszystkich krajów w których osoba pracowała w bieżącym roku podatkowym.

Jakie długo czeka się na zwrotu podatku z Holandii?

Czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii jest zależny od holenderskiego urzędu podatkowego, który ma maksymalnie trzy lata na rozpatrzenie wniosku o zwrot podatku. Jednak jeśli chce się ten czas skrócić, warto powierzyć sprawę zwrotu podatku z Holandii odpowiedniej firmie, która ma doświadczenie w przygotowywaniu wniosku o rozliczenie podatku w Holandii. Dokładne i precyzyjne przygotowanie wniosku zwiększa szansę na przyjęcie wniosku bez wątpliwości urzędu i składania dodatkowych wyjaśnień. Właściwie przygotowany wniosek pozwala na uzyskanie zwrotu podatku od 3 do 6 miesięcy od złożenia deklaracji.

Jak korzystać z kalkulatora zwrotu podatku z Holandii?

Przygotowanie wniosku o zwrot podatku w Holandii wymaga precyzji i dokładności. Warto skorzystać z pomocy doradców podatkowych, którzy mają doświadczenie w rozliczaniu podatku w Holandii. Doradcy udzielą także informacji jakie ulgi można zastosować, aby uzyskać jak najwyższy zwrot podatku z Holandii. Innym sposobem jest rozliczenie podatku za pomocą kalkulatora zwrotu podatku z Holandii. Do kalkulatora należy wpisać dane z Jaaropgave i obliczyć kwotę podatku. Następnie można samodzielnie wypełnić deklarację podatkową. Jednak rozliczenie podatku z Holandii pójdzie sprawniej, jeśli podatnik skorzysta z kalkulatora wraz z usługą doradcy podatkowego, który zweryfikuje zeznanie podatkowe i wyśle je do holenderskiego urzędu podatkowego. Dla ułatwienia w kalkulatorze obliczania podatku w Holandii używane są holenderskie nazwy. Kalkulator zwrotu podatku w Holandii precyzyjnie szacuje kwoty, które później znajdą się na decyzji podatkowej. Jest on prostym i łatwym w obsłudze narzędziem rozliczenia zwrotu podatku z Holandii.

Polecamy:
Dla kogo jest praca w Holandii?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>