Oferty pracy na magazynie w Niemczech cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Głównie ze względu na wysokie zarobki i niewielkie wymagania pracodawców. Jakie kwalifikacje są potrzebne, aby móc znaleźć zatrudnienie jako magazynier w dobrej firmie za naszą zachodnią granicą? Gdzie warto szukać ogłoszeń? Podpowiadamy.
Jakie kwalifikacje są potrzebne u magazyniera do pracy w Niemczech?
Podobnie jak w Polsce, także w Niemczech wymagania jakie stawia pracodawca zależą w głównej mierze od zakresu wykonywanych obowiązków. Podstawowe kwalifikacje w pracy na magazynie dotyczą uprawnień na wózek widłowy oraz wykształcenia przynajmniej zawodowego. Na niektórych stanowiskach magazynier może potrzebować także prawa jazdy kategorii B, umiejętności obsługi komputera oraz podstawowej znajomości języka niemieckiego lub angielskiego. Przyda się także umiejętność obsługi maszyn i innych urządzeń o różnym przeznaczeniu. W nowoczesnych magazynach działają między innymi samojezdne wózki transportowe sterowane przez operatora. Mimo to w wielu ofertach podstawowym wymaganiem będzie także gotowość do wykonywania fizycznej pracy. Wielu pracodawców zwraca także uwagę na doświadczenie. Nie jest ono zwykle warunkiem koniecznym, ale konkurując z wieloma kandydatami zwiększamy szansę na zatrudnienie.
Gdzie szukać ofert do pracy na magazynie w Niemczech?
Praca magazynier w Niemczech jest dostępna przede wszystkim na niemieckich portalach, które regularnie odświeżają ofertę przeznaczoną dla osób zza granicy. Jeśli problemem jest dla nas bariera językowa to warto nawiązać kontakt z dobrą agencją pracy, która zajmuje się pośrednictwem w załatwianiu wszelkich niezbędnych formalności. Dla pracodawcy w Niemczech bardzo ważne jest to, aby szybko dotrzeć do potencjalnych kandydatów i zaoferować im możliwość natychmiastowego wykonywania pracy. Dlatego wiele procedur rekrutacyjnych może odbywać się nawet za pośrednictwem internetu.
Znając dobrze język niemiecki można spróbować znaleźć pracę w sposób tradycyjny, a więc bezpośrednio komunikując się z pracodawcą. Przeglądając oferty na stronach internetowych firm i spółek działających w Niemczech łatwo znaleźć atrakcyjne zarobkowo oferty. Wielu pracodawców rezygnuje z umieszczenia ogłoszeń w prasie lub w internecie, ponieważ proces rekrutacyjny trwa zwykle w ten sposób zdecydowanie dłużej. W takim przypadku należy samodzielnie zadbać o zakwaterowanie. Wiele osób wybiera taką opcję ze względu na to, że posiada rodzinę za granicą, która może na pewien czas zapewnić mu niezbędne lokum.
Polecamy:
– BHP w zakładzie produkcyjnym. Jak dbać o bezpieczeństwo pracownika?