Komercyjne pompy ciepła pobierają naturalną energię cieplną z powietrza, ziemi lub wody i zamieniają ją w ciepło, które można wykorzystać w systemach ciepłej wody i ogrzewania. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych kotłów gazowych, które są obecnie wykorzystywane do ogrzewania obiektów biznesowych na terenie całego kraju.
Ale jak dokładnie działają pompy ciepła? I czy mogą zaoszczędzić pieniądze? Przygotowaliśmy ten przewodnik, aby odpowiedzieć na te i wszelkie inne pytania dotyczące komercyjnych pomp ciepła.
Jak działa komercyjna pompa ciepła?
Pompy ciepła działają na zasadzie przenoszenia ciepła z jednego miejsca na drugie, zamiast spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Istnieją trzy główne typy pomp ciepła dostępne dla firm:
Powietrzne pompy ciepła – komercyjna powietrzna pompa ciepła działa na zasadzie przenoszenia ciepła z powietrza do płynu. Płyn ten przechodzi przez wymiennik ciepła w celu podgrzania zasobników ciepłej wody do kranów i pryszniców, a także grzejników i innych systemów grzewczych.
Gruntowe pompy ciepła – gruntowe pompy ciepła do budynków komercyjnych działają na zasadzie cyrkulacji mieszaniny wody i płynu niezamarzającego przez pętlę rur zakopaną poza terenem firmy. Ciepło z gruntu jest następnie absorbowane przez płyn, zanim zostanie przekazane przez wymiennik ciepła do pompy ciepła.
Wodne pompy ciepła – jeżeli Twoja firma ma siedzibę w pobliżu dużego obszaru wodnego, do pozyskiwania z niej energii można użyć wodnej pompy ciepła. Istnieją dwa rodzaje wodnych pomp ciepła:
1.System z otwartą pętlą – nadaje się do oczek wodnych i studni, woda jest przetłaczana przez pompę, aby pozyskać ciepło do systemu przed oddaniem go z powrotem do źródła.
2.System z zamkniętą pętlą – nadaje się do wody o większej głębokości. System ten umieszcza uszczelnione rury wypełnione płynem niezamarzającym pod powierzchnią. Płyn niezamarzający przepływający przez rury jest podgrzewany przez zbiornik wodny i powraca do pompy ciepła.
Jakie są zalety komercyjnej pompy ciepła?
Instalacja komercyjnej pompy ciepła niesie ze sobą szereg korzyści biznesowych. Dzięki niej zmniejszysz swój ślad węglowy i zwiększysz swoje ekologiczne poświadczenia. Pompy ciepła są uważane za opcję bardziej przyjazną dla środowiska, ponieważ generują mniej CO2. Obniżysz też rachunki za energię w firmie. Zamiast spalać paliwa kopalne i mieć rachunki za ogrzewanie podyktowane kosztem gazu biznesowego, zapłacisz tylko za energię elektryczną używaną do działania pompy ciepła.
To także niższe koszty utrzymania. Pompy ciepła kosztują o wiele mniej w utrzymaniu niż kotły gazowe, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze na kosztach serwisu i konserwacji. Pompy ciepła mają również dłuższą żywotność niż kotły gazowe. Mogą nawet być używane jako system chłodzenia. W przeciwieństwie do kotłów gazowych, które mogą być używane tylko do ogrzewania budynków i wody, pompy ciepła można przełączyć na system chłodzenia przy cieplejszej pogodzie. To też bezpieczniejszy sposób na ogrzewanie. Pompy ciepła nie wymagają do działania gazu, co oznacza, że nie ma ryzyka wycieku tlenku węgla w Twojej siedzibie.
Polecamy:
– BHP w zakładzie produkcyjnym. Jak dbać o bezpieczeństwo pracownika?
Po namowie znajomego, decyzja o zakupie https://velit.pl/pompy-ciepla/ okazała się strzałem w dziesiątkę! Jak porównuję rachunki swoje do sąsiadów z tradycyjnym ogrzewaniem to zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałem. Jednak trzeba iść z postępem technologii, do przodu.