Na jakich zasadach działa pompa ciepła i dlaczego to dobry wybór dla Twojej firmy?

pexels-ready-made-3964537Komercyjne pompy ciepła pobierają naturalną energię cieplną z powietrza, ziemi lub wody i zamieniają ją w ciepło, które można wykorzystać w systemach ciepłej wody i ogrzewania. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych kotłów gazowych, które są obecnie wykorzystywane do ogrzewania obiektów biznesowych na terenie całego kraju.

Ale jak dokładnie działają pompy ciepła? I czy mogą zaoszczędzić pieniądze? Przygotowaliśmy ten przewodnik, aby odpowiedzieć na te i wszelkie inne pytania dotyczące komercyjnych pomp ciepła.

Jak działa komercyjna pompa ciepła?

Pompy ciepła działają na zasadzie przenoszenia ciepła z jednego miejsca na drugie, zamiast spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Istnieją trzy główne typy pomp ciepła dostępne dla firm:

Powietrzne pompy ciepła – komercyjna powietrzna pompa ciepła działa na zasadzie przenoszenia ciepła z powietrza do płynu. Płyn ten przechodzi przez wymiennik ciepła w celu podgrzania zasobników ciepłej wody do kranów i pryszniców, a także grzejników i innych systemów grzewczych.

Gruntowe pompy ciepła – gruntowe pompy ciepła do budynków komercyjnych działają na zasadzie cyrkulacji mieszaniny wody i płynu niezamarzającego przez pętlę rur zakopaną poza terenem firmy. Ciepło z gruntu jest następnie absorbowane przez płyn, zanim zostanie przekazane przez wymiennik ciepła do pompy ciepła.

Wodne pompy ciepła – jeżeli Twoja firma ma siedzibę w pobliżu dużego obszaru wodnego, do pozyskiwania z niej energii można użyć wodnej pompy ciepła. Istnieją dwa rodzaje wodnych pomp ciepła:
1.System z otwartą pętlą – nadaje się do oczek wodnych i studni, woda jest przetłaczana przez pompę, aby pozyskać ciepło do systemu przed oddaniem go z powrotem do źródła.

2.System z zamkniętą pętlą – nadaje się do wody o większej głębokości. System ten umieszcza uszczelnione rury wypełnione płynem niezamarzającym pod powierzchnią. Płyn niezamarzający przepływający przez rury jest podgrzewany przez zbiornik wodny i powraca do pompy ciepła.

Jakie są zalety komercyjnej pompy ciepła?

Instalacja komercyjnej pompy ciepła niesie ze sobą szereg korzyści biznesowych. Dzięki niej zmniejszysz swój ślad węglowy i zwiększysz swoje ekologiczne poświadczenia. Pompy ciepła są uważane za opcję bardziej przyjazną dla środowiska, ponieważ generują mniej CO2. Obniżysz też rachunki za energię w firmie. Zamiast spalać paliwa kopalne i mieć rachunki za ogrzewanie podyktowane kosztem gazu biznesowego, zapłacisz tylko za energię elektryczną używaną do działania pompy ciepła.

To także niższe koszty utrzymania. Pompy ciepła kosztują o wiele mniej w utrzymaniu niż kotły gazowe, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze na kosztach serwisu i konserwacji. Pompy ciepła mają również dłuższą żywotność niż kotły gazowe. Mogą nawet być używane jako system chłodzenia. W przeciwieństwie do kotłów gazowych, które mogą być używane tylko do ogrzewania budynków i wody, pompy ciepła można przełączyć na system chłodzenia przy cieplejszej pogodzie. To też bezpieczniejszy sposób na ogrzewanie. Pompy ciepła nie wymagają do działania gazu, co oznacza, że ​​nie ma ryzyka wycieku tlenku węgla w Twojej siedzibie.

Polecamy:
BHP w zakładzie produkcyjnym. Jak dbać o bezpieczeństwo pracownika?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Arek pisze:

    Po namowie znajomego, decyzja o zakupie https://velit.pl/pompy-ciepla/ okazała się strzałem w dziesiątkę! Jak porównuję rachunki swoje do sąsiadów z tradycyjnym ogrzewaniem to zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałem. Jednak trzeba iść z postępem technologii, do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>