Piłki tenisowe – jak dobrać odpowiedni rodzaj?

tennis-178696_640Nie każdy wie, że piłki tenisowe występują w różnych wariantach do wyboru. Czym warto kierować się przy doborze odpowiedniego typu piłki do tenisa?

Właściwie dobrana piłka tenisowa ma bardzo duże znaczenie dla gry. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jakie rodzaje piłek tenisowych są obecnie w użyciu i w jaki sposób dobrać je odpowiednie do swoich potrzeb.

Piłki do tenisa – dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Podstawowe rozróżnienie pomiędzy piłkami tenisowymi używanymi do gry dotyczy wieku gracza. Właśnie dlatego dla dzieci i młodzieży stosowane są inne rodzaje piłek niż dla osób dorosłych. Ma to związek nie tylko z niższą siłą małych graczy, ale także bezpieczeństwem gry.

Dla dzieci używana jest piłka tenisowa wolniejsza i bardziej miękka, by dzięki temu nie spowodować urazów. Stosowane są wtedy piłki tenisowe gąbczaste oraz piłki niskociśnieniowe.

Zależnie od wieku dziecka poleca się piłki o poniższych oznaczeniach:

  • Czerwone piłki tenisowe – dla dzieci poniżej 7 roku życia,
  • Pomarańczowe piłki tenisowe – dla dzieci około 8 roku życia,
  • Zielone piłki tenisowe – dla dzieci w wieku 9-10 lat.

Z kolei dla osób dorosłych najczęściej stosowane są piłki ciśnieniowe oraz bezciśnieniowe, o których więcej informacji znajduje się poniżej.

Ciśnieniowe i bezciśnieniowe piłki tenisowe – co wybrać?

Dla osób dorosłych polecana jest piłka tenisowa w dwóch wariantach do wyboru – ciśnieniowym oraz bezciśnieniowym. Czym dokładnie różnią się piłki tego typu?

Ciśnieniowe piłki powstają przez wtłaczanie do wnętrza piłki gazu, co powoduje, że są one lekkie, szybkie i wysoko się odbijają. Tego typu piłki są rekomendowane dla osób zaawansowanych, lecz też sprawdzą się dla początkujących, ponieważ gra się nimi o wiele wygodniej. Z czasem jednak dochodzi do uchodzenia z nich powietrza.

Druga opcja to piłki bezciśnieniowe. W tym przypadku mowa o piłkach bez wtłoczonego gazu, dlatego są one cięższe i wolniejsze. To powoduje, że wymagają większej siły do gry. Są również dobre dla osób początkujących oraz z doświadczeniem. Są też trwalsze.

Polecamy:
Komu przysługuje odprawa w przypadku zwolnienia z pracy?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>