Nowa inicjatywa dla osób po utracie pracy

Ktoś kto stracił pracę doskonale wie, że bez niej jest ciężko. Dlatego na Pomorzu powstała inicjatywa społeczna osób które chcą pomagać dojść do siebie osobom które nie radzą sobie po utracie pracy. Grupa o nazwie “Pomorze Pomoże” ma na celu jednoczenie się osób bezrobotnym które pod przewodnictwem założyciela – Adriana Kąkola – dąży do edukacji tychże osób oraz dokształcaniu ich. Wiele firm które uczestniczą w projekcie umożliwia bezrobotnym praktyki w swoich zakładach pracy dzięki którym mogą nabyć wiedzę w konkretnym fachu. Praca Bielsko która jest partnerem tej organizacji doskonale wie, że wymiana doświadczenia między naszymi miastami Bielska-Białej i Gdyni jest na tyle owocna w skutkach, że co roku pracę w tych miastach udaje się zdobyć ponad 70% osobom po kilkutygodniowym szkoleniu organizowanym przez instytucje Pro bono. Jest to niewątpliwie duży sukces ponieważ ta organizacja ma większą skuteczność niż Urząd Pracy który de facto nie generuje wiedzy u osób bezrobotnych tylko w najlepszym wypadku ukazuje konkretną ofertę pracy. Jednak jak wiemy z doświadczenie to umiejętności pracownika są najważniejsze a te zdobędzie jedynie przy wykonywaniu danego zawodu. Tak jak bywa to w przypadku serwisu http://www.placpigal.pl.

Z dużymi nadziejami czekamy na kolejne projekty tego typu w innych miastach Polski. Może praca i pomoc w jej szukaniu dotrze do mniejszych wsi i powiatów które już dziś mają trudną sytuację związaną z uzyskaniem jakiejkolwiek pomocy z Urzędów Pracy.

Problem też są wschodnie rejony kraju gdzie nie ma tak dobrze rozwiniętego przemysłu. To tam właśnie powinno się kierować zachodnie inwestycje w postaci budowy nowych fabryk i firm które mogą zatrudniać duże ilości osób. Na szczęście ta tendencja powoli wchodzi w życie i coraz więcej zakładów pracy zatrudnia osoby ze wschodu.

Całkiem prawdopodobne jest, że byłoby tego więcej gdyby osoby bezrobotne na wschodzie miały przeszkolenie w różnych fachach tak, by to pracodawcom, właścicielom fabryk zależało na zatrudnieniu konkretnej grupy osób. Gdy Urząd Miasta lub Powiatu nie organizuje żadnych kursów, warto samemu zadać o naszą edukację.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>