Męczący współpracownik

Doskonale wiemy jak ciężko jest pracować w gronie osób, które mają swoje dziwne zachowania. Praca w większej ekipie zawsze ma jednego lub kilku takich delikwentów, z którymi ciężko jest wytrzymać dłużej w pracy. Jeżeli nie wchodzą nam takie osoby w paradę to jeszcze możemy znieść ich dziwny styl, ale w momencie jeżeli zaczynają nas drażnić a co gorsza wpływać na nasze decyzję lub naszą pracę – zaczyna się robić nie przyjemnie. Co najbardziej nas denerwuje wśród naszych współpracowników? Najczęstsze przyczyny jakie wymieniamy to zwykły brak kultury osobistej, która wydaje się rzeczą podstawową dla normalnych ludzi ale jak mówią sondaże jednak nie. Brak higieny to nie wszystko co irytuje nas w pracy. Często nasi koledzy załatwiają telefonicznie wiele spraw, którymi zamęczają cały wydział, biuro. Rozmawiają głośno i często popisując się przez innymi swoją elokwencją lub wprost przeciwnie, swoim prostactwem, stają się irytującym zjawiskiem jakie musimy oglądać każdego dnia.

Czy możemy coś z tego typu człowiekiem zrobić?

Otóż sprawa nie jest taka prosta jak się nam wydaje, ponieważ jest on takim samym pracownikiem jak my i ma w firmie równe prawa jak inni zatrudnieni. Dodatkowo dochodzi jeszcze problem równouprawnienia. Problem jest jeszcze większy jeżeli ten pracownik jest dobry w tym co robi i nikt nie odważy się go zwolnić za drobne występki typu brak higieny osobistej lub na przykład charkanie do zlewu. Czy na prawdę jesteśmy skazani na towarzystwo takiego człowieka?

Na początku spróbujmy jednak zachować spokój i po prostu nie zwracać na niego uwagi. Wiadomo, że jest to trudne dlatego jeżeli nie możemy się odizolować od jego zachowania, spróbujmy po prostu po ludzku z taką małpą porozmawiać. Może uda się nam go przekonać, że jego zachowanie znacząco by ułatwiło innym pracę w danym biurze. Jeżeli robił to co robił nieumyślnie, jest szansa, że to do niego trafi, jeżeli nie, to mamy większy problem, ponieważ prawdopodobnie mamy do czynienia z bucem. Niestety, ale nasze możliwości w takim przypadku są małe. Należy przemyśleć ewentualną zmianę pracy, ponieważ walka z tego typu człowiekiem może być ciężka psychicznie a dodatkowo wygrana w tej walce jest mocno ryzykowna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>