Praca o jakiej marzymy

Zapewne każdy z nas przeżył na swojej drodze zawodowej chwilę , kiedy miał dość wykonywanej pracy i marzył o jej zmianie. Takie zwątpienie często przychodzi po wielu latach pracy w jednym miejscu, kiedy nie ma już możliwości osiągnięcia większych celów, lub praca nie pozwala na dalszy rozwój. Pewnie znajdą się tacy, którzy mogą sobie na to pozwolić . Ale są i tacy, których sytuacja życiowa nie pozwala na podjęcie takiego ryzyka. Często praca jaką wykonujemy to tylko zajęcie, które przynosi korzyści majątkowe a nie satysfakcję. W marzeniach wyobrażamy sobie zajęcie, które dawałoby jedno i drugie.

Kobieta, która od 20 lat przybija pieczątki na poczcie, mężczyzna na linii produkcyjnej, który od 30 lat każdego dnia układa ten sam element, nauczycielka polskiego, która od 25 lat uczy w szkole podstawowej, to tylko przykłady zawodów, których wykonywanie może stać się nudne. Każdy ma w głowie takie zajęcie, nauczycielka z wielką przyjemnością chciałaby zamienić pracę w szkole na biuro podróży. Kierowca, który spędza 80% życia w aucie chciałby mieć pracę na miejscu. A ten który ma pracę w stałym miejscu pewnie marzy o tym, aby jeździć po świecie. Praca marzeń to też taka praca , która przynosi stabilizację finansową, pozwala na mniejsze lub większe przyjemności. Pani , która zarabia najniższą krajową pensję zapewne marzy o pracy gdzie zarobiła by chociaż 500zł więcej. Szczęśliwi Ci, którzy nie muszą myśleć o kwestiach finansowych.

A może praca w Bielsku? http://www.placpigal.pl

Przykładem może być wieloletni pracownik korporacji, który przeszedł przez wszystkie szczebelki kariery i czuje, że nic już więcej nie jest w stanie osiągnąć. Zgromadził tyle oszczędności, które zapewnią mu bezpieczeństwo finansowe na wiele lat i nie musi zarabiać wiele. W takiej sytuacji, może sobie pozwolić na podjęcie zajęcia marzeń, być może zostanie barmanem na egzotyczniej plaży. Może się zdarzyć i tak, że podjęcie pracy marzeń bardzo nas rozczaruje i zatęsknimy za starą rutyną.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Miza pisze:

    Mi się marzy praca w charakterze freelancera. Fajnie byłoby pracować tak gdzie się chce a nie być przywiązany do jednego adresu. No ale nie każdy ma to co chce :) Ja przynajmniej się cieszę, że w tym roku mam możliwości tańszego noclegu w Hiszpańskiej miejscowości (pomógł mi kupon promocyjny Airbnb) więc przynajmniej naładuję “baterie” przed nowym rokiem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>