Krótko o rozmowie kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest kila zasad o których warto pamiętać

1. Jak udowodniły badania naukowe, pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej zwracają uwagę na to co powiesz w pierwszych 5 minutach. Przykładowo jeżeli zostaniesz zapytany o swoje złe i dobre cechy zacznij od tych dobrych ponieważ twój rozmówca prawdopodobnie podejmie decyzję o twoim zatrudnieniu w pierwszych minutach.

2. Nie wykuwaj na pamięć odpowiedzi na znane pytania ze stron internetowych, ponieważ pracodawca słyszał już je 100 razy i wyjdziesz na nudziarza i człowieka przeciętnego. Wymyśl za to coś oryginalnego, bądź sobą. Nie martw się, że coś palniesz głupiego, pracodawca ma pewien margines tolerancji i wie, że jesteś zestresowany.

3. Nie ubieraj się (w przypadku kobiet) w skąpe ubrania z dużymi dekoltami. To wbrew pozorom nie ułatwia otrzymania pracy w większości firmach.  Schludny, elegancki czysty strój.

4. Staraj się nie być ponury/a. Często się uśmiechaj się (chyba że nie masz zębów), mów wyraźnie i z sensem. Lepiej zrobić dłuższą pauzę niż klepać dziobem bez pomysłu. Odpowiadaj konkretnie na konkretne pytania. Nie rozwijaj osobistych wątków pobocznych. Chyba, że pracodawca sam tego sobie zażyczy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>