Czy Powiatowe Urzędy Pracy są nam potrzebne?

Czy Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) naprawdę są nam potrzebne? Ostatnia akcja którą przeprowadził pewien dziennik wykazała, że PUP-y chyba nie do końca wykonują swoją misję. Osoba pracująca w Urzędzie zdaje sobie sprawę, że gdyby nie było bezrobotnych to taki urząd nie byłby potrzebny, dlatego pracownicy tych urzędów “dwoją się i troją” aby bezrobotnych było jak najwięcej. Im więcej bezrobotnych – tym więcej pracy trzeba wykonać w urzędzie, a co za tym idzie można prosić w przyszłości o podwyżkę.

Oczywiście aby gospodarka rozwijała się normalnie, musi istnieć jakieś bezrobocie tak aby nowe firmy mogły zatrudniać pracowników, ale mus to być poziom względnie niski. Jak się okazało Urzędy Pracy nie zawiadamiają bezrobotnych o wszystkich ofertach pracy które są dopasowane do konkretnej osoby. Na spotkaniu z panią urzędniczką tracimy czas na wypełnianie ankiet, tylko po to by potem gdy pojawi się praca na nasze możliwości zostać o niej powiadomiony. Taka jest misja urzędów pracy. Tak się jednak nie dzieje. Oferty są chowane to “tajnych teczek”, usuwane, przemilczane. W każdym razie osoby nadające się na konkretne stanowisko nie mają szansy podjąć pracę.

Pracodawcy natomiast w dobrej wierze kierują się do PUP-u myśląc, że tam otrzymają dobrego pracownika który przeszedł proces weryfikacji w urzędzie. Tak jednak również się nie dzieje. Wyżsi urzędnicy załatwiają takie stanowiska nie osobom bezrobotnym które mają do tego predyspozycję tylko swoim znajomym, rodzinie. Ten proceder jest nie do przyjęcia, tym bardziej że utrzymanie tych urzędów jest strasznie kosztowne.

Zatem co jak nie Urząd pracy? Oczywiście Internet i serwisy które dbają o swoją jakość ofert pracy i sumiennie wywiązują się z umowy między pracodawcą a bezrobotnymi. Takich serwisów jest sporo. Praca Bielsko na ten przykład to jeden z lepszych serwisów pracy na Podbeskidziu. Mają dużo ofert pracy i skutecznie dostarczają pracę bezrobotnym. Inne serwisy również zasługują na pochwałę.

Pracy można szukać także po przez prywatne firmy które dopasowują pracownika do konkretnego zawodu, niestety biorą pewien % jego wynagrodzenia. Lepszym więc pomysłem jest samodzielne szukanie pracy w serwisach oferty pracy z konkretnego miasta.

Zobacz również Oferty pracy Polska

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>