Co musisz wiedzieć o recyklingu tworzyw sztucznych w Twojej firmie?

20220114153416_g8f2d2ab9b4e75c88b4f414cc1bedcc27b9b9fcaea8f8174d8eeca30986c9f0da619942e0e1fb8cd1a7f70c2ecbbacfa3_640.jpgRecykling plastiku stał się szczególnie ważnym tematem w ostatnich latach. Tworzywa sztuczne okazały się bowiem niezastąpione w gospodarce, ale i niezwykle kłopotliwe ze względu na ich degradujący wpływ na środowisko. Ustawodawstwo polskie i unijne nakłada w związku z tym wiele obowiązków na firmy, które wytwarzają odpady z tworzyw sztucznych lub wprowadzają plastikowe produkty do obiegu. Dlaczego recykling tworzyw sztucznych nie powinien być tematem tabu dla prowadzących działalność gospodarczą i co trzeba wiedzieć o przetwarzaniu plastiku, kiedy kieruje się małą firmą lub potężnym przedsiębiorstwem?

Recykling tworzyw sztucznych i zamykanie obiegu to liczne korzyści dla Twojej firmy!

Recykling plastiku już dziś pozwala dobrze zarządzanym firmom optymalizować procesy produkcji i czynić je bardziej opłacalnymi. Selektywna zbiórka odpadów w firmie, która pozwala zwiększać poziom odzysku tworzyw sztucznych z odpadów produkcyjnych, ograniczenie użycia plastiku w ofercie firmy, jak np. rezygnacja z opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych czy wytwarzanie dóbr z surowców pochodzących z recyklingu to niektóre przykłady na zyskowne postępowanie z plastikiem i odpadami plastikowymi w firmie. Korzyści związane z zamykaniem obiegu surowców w firmie mają zresztą nie tylko charakter finansowy, ale i wizerunkowy. Przedsiębiorstwo zaangażowane w sprawy ekologii to dziś szczególnie poszukiwany przez konsumentów dostawca usług i produktów oraz atrakcyjny partner biznesowy. Prawidłowe zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych wytwarzanych przez firmę pozwala też działać w zgodzie z przepisami i uniknąć konsekwencji, które dotykają firmy wchodzące w kolizję z prawem. Krótko mówiąc, przetwarzanie plastiku, utylizacja odpadów z tworzyw sztucznych o charakterze niebezpiecznym, projektowanie dla recyklingu to dziedziny, które mogą stać się szansą na poprawę kondycji i konkurencyjności dla Twojej firmy, o ile potrafisz z tej szansy skorzystać. Jeśli tworzywa sztuczne lub odpady z plastiku to norma w Twojej działalności, dobrym rozwiązaniem dla Twojego biznesu będzie z pewnością współpraca z profesjonalną firmą z branży zarządzania odpadami i recyklingu. Warto zdać się na wsparcie któregoś z europejskich liderów w dziedzinie przetwarzania tworzyw sztucznych i odpadów innych frakcji np. firmę Stena Recycling, która już od 20 lat wdraża w przedsiębiorstwach kompleksowe i zindywidualizowane rozwiązania z zakresu gospodarowania odpadami.

Przetwarzanie plastiku to sposób, by chronić środowisko i przeciwdziałać zmianom klimatu!

Firma, która w dzisiejszych realiach nie przestrzega norm, jakie narzuca na producentów, dystrybutorów i handlowców społeczna odpowiedzialność biznesu, bardzo szybko może zostać wyrugowana z rynku, na którym renoma i pozytywny wizerunek często znaczą więcej niż konkurencyjna cena. Działania na rzecz zmniejszenia ilości toksycznych i wszechobecnych odpadów plastikowych czy redukcji emisji CO2 (recykling plastiku jest jednym ze skutecznych sposobów na redukcję gazów cieplarnianych), są dziś nie tylko premiowane przez polskie społeczeństwo, ale i leżą w żywotnym interesie każdego z nas, niezależnie, czy na co dzień występuje on w roli producenta, czy konsumenta dóbr. Chcesz wiedzieć więcej o recyklingu plastiku i rozwiązaniach, które możesz wprowadzić w swoje firmie, by lepiej zagospodarować plastikowe odpady? Skontaktuj się już dziś z jednym z lokalnych oddziałów Stena Recycling w Polsce!

Polecamy:
PIT 37 – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Marek pisze:

    Mam firmę budowlaną i bardzo często korzystamy z https://techplast.group/pl/prod/branza-budowlana/poliweglan-komorowy-i19 przy różnych projektach. To materiał, który łączy wytrzymałość z lekkością. Świetnie sprawdza się w zastosowaniach dachowych, elewacyjnych i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>