Awans w dużej korporacji

Praca w dużych korporacjach napawa nas często strachem. Krąży nie wiedzieć czemu pewna obawa przed wielkimi firmami, że rzekomo chcą nas oszukać, wyzyskać, pozbawić praw pracowniczych i dużo innych, przeróżnych problemów. Nie do końca można się z tym zgodzić. Obecnie praca w dużych korporacjach daje o wiele więcej możliwości dla szeregowego pracownika a o pracownika o wyższym stażu w pracy tego typu firmy mają jeszcze więcej udogodnień.

Wynika to z faktu, że firmy zagraniczne mają standardy które przenoszą ze swoich firm matek i wysoka jakość zarządzania firmą jest taka sama w USA, Niemczech jak i w Polsce. Choćby opieka socjalna. W Polskich firmach nie ma jeszcze zwyczaju ubezpieczać swoich pracowników, oferować im pakiety medyczne dotować wczasy a w firmach zagranicznych to praktycznie norma. Duże koncerny płacą Ci na przykład za lekarza, za bilet na wczasy, i wiele innych dodatków socjalnych. Wynika to z prostych statystyk bowiem zadowolony i przywiązany pracownik do firmy jest o wiele bardziej wydajny ponieważ jego potrzeby podstawowe są zaspokojone.

Oczywiście to nie jest tak, że pojawisz się w firmie po praz pierwszy i od razu jesteś królem. Tego typu dodatki i uposażenia wchodzą w życie po pewnym czasie, przeważnie po roku przepracowanym w przedsiębiorstwie. Minusem na nasze polskie realia jest to, że z takim pracodawcą nie można się dogadać w sprawie na przykład jakiś ustępstw podatkowych, płacowych, w sprawie obiegu dokumentów itp. Po prostu wszystko musi być w 100% zgodne z prawem i zasadami. Oczywiście jest to na plus, ale wiele osób będzie narzekać.

Inną zaletą pracy w dużych koncernach zagranicznych jest sprawa awansów. W takich firmach mamy drabinki zawodowe i możemy się po nich wspinać. Droga do kariery zależy tylko od nas. Jeżeli pracujemy rzetelnie i wyróżniamy się z tłumu, na pewno zostaniemy docenieni przez firmę i dostaniemy awans. Takie są fakty i potwierdzają je liczni pracownicy którzy pracują na różnych stanowiskach od lat. Zaczynali od zera, a teraz mają stanowiska kierownicze.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>