Odejście z pracy i nasze obawy

Zaczynając pracę w dowolnym zakładzie pracy, zastanów się czy praca w kraju w tym właśnie miejscu będzie ci odpowiadać, ponieważ statystyki są bezlitosne i twierdzą, że 76% pracowników pozostaje w wybranej pracy przez długi okres czasu nawet jeżeli dana praca im nie odpowiada a nawet wówczas gdy na horyzoncie mają lepsze stanowisko pracy. Wynika to z tego, że jesteśmy nie chętni do zmian w naszym życiu. Często wolimy gorsze pewne niż lepsze niepewne.

Zakładamy od razu, że zmiana pracy będzie się wiązała z nieprzyjemną rozmowę z szefem, z pracownikami z klientami itp. Obawiamy się reakcji otoczenia, tego jaz zareagują gdy się dowiedzą, że rezygnujemy z pracy na taśmie, z pracy jako kierowca w firmie transportowej lub pracy jako kucharka w restauracji. Nie każde odejście z pracy jest problemowe. Jest bardzo dużo zawodów gdzie każdy by chciał nawiać do inne pracy i przy pierwszej nadarzającej się okazji czmycha. Zależy to też w dużej mierze od atmosfery w pracy ponieważ często mamy w firmie swoich kolegów, przyjaciół dla których jesteśmy w stanie zarabiać mniej ale za cenę utrzymania znajomości.

Nie jest to zbyt dojrzałe i rozsądne ale nie zawsze kierujemy się rozsądkiem podczas pracy w obcej firmie. Taka sytuacja częściej występuje damskich zawodach typu praca fryzjerki, praca jako szwaczki w firmie odzieżowej. Mężczyźni wykazują jednak częściej zdrowy rozsądek podczas doboru stanowiska i zawodu którym będą zarabiać na życie. Aby odejść z pracy musimy przede wszystkim potwierdzić w nowym miejscu gdzie będziemy zatrudnieni nasz angaż. Przyznasz, że głupio i niefortunnie by było gdybyś został bez żadnej pracy.

Jeżeli jesteś pewien, że nowy szef Cię zatrudni i masz może podpisaną już umowę o pracę to nie przejmuj się tym co zostawiasz za sobą. Idź do nowej pracy i zacznij budować swoją karierę w nowym miejscu. Jak mówią klasycy: zmiany są zawsze na lepsze. Nie zmarnuj swojej szansy rozwoju, tym bardziej, że to może być ostatnia rzecz jaką możesz zrobić dla swojej ścieżki rozwoju.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>