Roboty zastąpią nas w pracy fizycznej

Praca która wymaga od nas siły fizycznej zwana po prostu pracą fizyczną, przeważnie kończy się nie dla nas najlepiej. Praca przynosi zyski w postaci pensji jednak potem z nawiązką musimy wszystko oddać lekarzowi który będzie leczył nasze schorowane placy, ręce, kolana. No dobrze, to kto ma pracować fizycznie? Roboty? Tak! Dokładnie tak! Instytut Robotyki i Akrobatyki Przemysłowe w Gliwicach przedstawił swoje 3 projekty robotów krótre mająwykonać za nas podstawowe prace fizyczne. I nie chodzi tutaj o prace typu odkurzanie. Instytut wzniósł się nieco wyżej. Poniżej przedstawiamy modele robotów które Instytut chciałby wprowadzić na rynek pracy jeszcze w tym roku. Oczywiście cena na początku będzie dla wielu firm zaporowa, ale z czasem gdy robotów będzie więcej na rynku cema będzie spadać do tego stopnia aby pracownicy fizyczni mogli zająć się bezpieczniejszą pracą – mówi dr. Henryk Stokłosa-Kraśko.

Robot Mela LX-4 to maszyna obsługująca w doskonały sosób wszelkie urządzenia oparte na szpadlu: łopaty, grabie, miotły itd. Obsługuje wszystkie ruchy człowieka w płaszczyźnie horyzontalnej. Szybkość z jaką może kopać rów lub zamiatać halę przemysłową to 1 uderzenie/zamiecenie na sekundę. Oczywiście dużo zależy od kopanego podłoża ponieważ kamienistą ziemię trudnej jest kopać niż na przykład piasek. Ostrze łopaty wykonwane jest diamentowej powłoki która pokrywa koncówkę sztychu. Jeżeli chodzi o zamiatanie to firma przygotowała szereg końcówek wymiennych tak aby każda praca zmiatania mogła być wykonana precyzyjnie.

Robot Preston 1000 to z kolei robot o dość praktyczyn zastosowaniu. Praca kuriera która wymaga codziennego noszenia paczek, często na 10 piętro wieżowca będzie mogła być wreszcie wykonywana przez Prestona 1000. Robot ten potrafi wyciągnąć wspazaną paczkę z samochodu i odstawić ją w dowolne miejsce. Potrafi obsługiwać windą a gdy jej brak w bloku wychodzi po schodach. Wszystko zależy od wgraneog programu i sterownika robota. Wszystkim zarządza kurier ze swojej szoferki. Jego praca to teraz obsługa komputera. Preston 1000 osiąga prędkość do 10 km na godzinę i na jednym ładowaniu baterii (bterie słoneczne + bateria jonowo-manganowe) potrafi pracować bez przerwy 6 godzin.

Robot 30 Pax – to idealne rozwiązanie dla malarzy. Bezbłędnie rozpoznaje mieszkania i odróżnia okna, drzwi i inne przedmioty wewnątrz mieszkania od ściany. Można ustawić robota tak by malował ścianę bez odsuwania, przenoszenia, wynoszenia mebli z pokoju. Umieszczamy robota 30 Pax w środku pomieszczenia, np. naszego pokoju gościnnego. Wybieramy co ma malować i wychodzimy. Robot sam przemieszcza się po pomieszczeniu i maluje wybrane obiekty. Gwarancja, że nie pomaluje np. dywanu, stoły itp. jest bardzo duża ponieważ oprogramowanie doskonale odróżnia strukturę obiektów. Najlepsze efekty są gyd malujemy elewacje domu. Ustawiamy robota na działce a on sam pomaluje nasz dom.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. gienek_1 pisze:

    Roboty to dobre rozwiązanie dla firm ale pewnie cena będzie zaporowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>