Zadanie dla projektanta www: strona internetowa dla dzieci

uiblog-webdesigner-site

Chcesz zaprojektować piękną, kolorową, stymulującą witrynę, która jest urzekająca, niezapomniana i pozwala na to, aby twórcze soki płynęły bez potrzeby zbytniego zamartwiania się o konwencjonalną użyteczność i najlepsze praktyki? Na dzisiejszym rynku projektowania stron internetowych rzadko zdarza się, że taki projekt się sprawdzi… No – chyba że zostaliście poproszeni o zaprojektowanie strony internetowej dla dzieci!

Strony internetowe dotyczące dzieci zostały w dużej mierze pomijane w artykułach dotyczących projektowania stron internetowych, ale istnieje wiele pięknych i ciekawych elementów i układów prezentowanych na stronach internetowych dla dzieci, które są godne dyskusji i analizy. Idealnym przykładem jest 4toys.pl. Istnieje również wiele najlepszych praktyk, które są przeznaczone wyłącznie do projektowania stron internetowych dla dzieci – praktyk, których zwykle nie należy próbować na typowej stronie internetowej.

W tym artykule zaprezentujemy kilka pomysłów na stworzenie takich stron internetowych skierowanych do dzieci, analizując trendy, elementy i techniki, które pomagają sprawić, że dzieci będą zainteresowane i pobudzane.

Wzór, który pobudza!

Ludzie są mentalnie stymulowani przez szereg czynników, a to dotyczy zwłaszcza dzieci. Udane witryny dla dzieci wdrażają wiele elementów i zasad projektowania, które tworzą środowisko dostosowane do osobowości i zainteresowań dziecka.

Jasne, żywe kolory

Jasne kolory łatwo uchwycą i przykuwają uwagę dziecka przez dłuższy czas to konieczność. Chociaż wybór kolorystyczny jest głównym czynnikiem w projektowaniu dowolnego typu witryny, zwłaszcza jest to istotne podczas projektowania witryny dla dzieci, ponieważ kolory robią duże wrażenie na młodych umysłach dzieci. W witrynie internetowej dla dzieci mogą być mile widziane wybory i kombinacje kolorów, które mogłyby zostać odrzucone lub wyśmiane podczas projektowania typowej witryny internetowej.

Ile kombinacji kolorów używa się na stronie internetowej skierowanej do dorosłych odbiorców? Niewiele. Tak więc, kiedy projektujesz witrynę skierowaną do dzieci, użyj jasnych, żywych kolorów, które będą stymulować wzrok w niezapomniany sposób.

Wesoły nastrój

Dzieci będą chciały wrócić do witryny, jeśli będą się na niej czuć szczęśliwe. Elementy które zawsze powinny zostać włączone do projektu, to te które potrafią zapewnić radosny, pozytywny nastrój.

Blisko przyrody

Dzieci są stymulowane przez rozpoznawalne elementy, do których mogą się odnosić. Ponieważ doświadczenia dzieci w życiu są ograniczone, niektóre z nich są najbardziej bliskie zrozumienia natury. Elementy naturalne, takie jak drzewa, woda, śnieg i zwierzęta są używane na najlepszych stronach internetowych skierowanych dla dzieci. W wielu przypadkach elementy te są zbyt podkreślone rozmiarem lub prostotą projektowania. Witryna Disney zmienia swój temat w zależności od tego, jaki produkt jest promowany, jednak zawsze jej nadrzędnym celem jest stworzyć niezapomniane wrażenia wizualne. Nic tylko brać z niej przykład, w końcu Disney to ekspert w tym temacie!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>