Pomysł na karierę: konsultant ślubny

wedding-planner-lg

Praca jako konsultant ślubny jest bez wątpienia zawodem ekscytującym. Jeśli jesteś zainteresowany taką ścieżką kariery, prawdopodobnie masz słabość do piękna wesel i nawet planujesz własne. Jeśli chcesz, aby Twój pomysł na karierę w zakresie planowania ślubnego stał się faktem wiedz, że niezbędny jest solidny plan biznesowy i spora motywacja.

Są dwie główne rzeczy, które można wykonać, gdy dopiero zaczynasz. Oczywiście możesz wejść na głęboką wodę i założyć własną firmę, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Uczenie się prowadzenia firmy podczas pracy u kogoś innego jest świetnym sposobem na rozpoczęcie pracy w branży ślubnej. W wielu miejscach i zakładach gastronomicznych koordynacja wydarzeń jest zadaniem realizowanym na wysokim szczeblu, umożliwiającym zdobycie doświadczenia w stabilnym środowisku pracy, bez ryzyka związanego z własnością firmy.

Będziesz miał także okazję współpracować z wieloma dostawcami wesel, od zespołów po fotografów po piekarnię – w ten sposób zbierzesz kontakty. Co najważniejsze, będziesz miał do czynienia z wieloma rodzajami wesel i wydarzeń. Nauczysz się wielu protokołów ślubnych i tradycji i wykonasz wiele istotnych zadań z jakimi musi się zmagać konsultant ślubny, takich jak pilnowanie terminów zdarzeń i zarządzanie zespołem dostawców, zanim wejdziesz na swoje.

Koordynacja wesel jest dobrą ścieżką kariery, dlatego jeśli zdecydujesz się na własny biznes musisz wiedzieć przez jakie etapy trzeba przejść. Możesz wiele osiągnąć po prostu dobrą, staromodną ciężką i sumienną pracą.

Istnieje kilka stowarzyszeń zawodowych oferujących programy edukacyjne, a nawet rodzaj akredytacji w dziedzinie planowania weselnego – warto się zainteresować tym tematem. Chociaż w żaden sposób nie masz oczywiście zagwarantowanego sukcesu, te opcje mogą być pomocne w poznaniu różnych aspektów prowadzenia biznesu.

Jak zdobyć doświadczenie?

restaurant-691397__340Jeśli chodzi o praktyczne doświadczenie, na pewno będziesz mieć szczęście, jeśli posiadasz wielu przyjaciół i członków rodziny, którzy są gotowi do ożenku i chętnie pozwolą ci zaplanować swoje wesela i włączysz to do swojego portfolio. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że będziesz musiał zacząć od pomocy innym, bardziej ugruntowanym na rynku konsultantom z ich wydarzeniami. Wielu doświadczonych konsultantów ślubnych ma na swojej stronie witrynie zakładki “kariera” lub “staż” – jeśli nie, po prostu napisz do nich e-maila i zapytaj, czy mają ochotę zaakceptować Twoją pomoc na imprezie za darmo! Sporo ciekawych inspiracji w temacie zdobywania doświadczenia możesz także znaleźć na stronie ModneWesele.com.

Pomoc prawnika

Doradztwo adwokata mającego doświadczenie w planowaniu imprez jest zawsze pomysłem na rozpoczęcie jakiejkolwiek firmy. Może on dostarczyć nieocenionych porad, jeśli chodzi o określenie, która struktura firmy (firma prowadząca działalność gospodarcza, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporacja) będzie odpowiednia dla Ciebie, a także pomoże ci zarejestrować twoją firmę w wybranym przez ciebie państwie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>