Redeployment – jakie aspekty tego procesu zasługują na szczególną uwagę?

????????????

Redeployment daje pracownikom szansę na dalsze zatrudnienie w strukturze tej samej firmy, przy jednoczesnej zmianie posady.

To rozwiązanie jest skierowane do osób, jakich dotychczasowy etat może znajdować się w niebezpieczeństwie likwidacji. Które aspekty redeploymentu zasługują na szczególną uwagę?

Jak zagospodarować umiejętności pracownika?

Jednym z zasadniczych zadań redeploymentu jest możliwość zastosowania tych kwalifikacji i talentów zatrudnianych osób, które mają duże znaczenie w działalności danej firmy. Podstawową kwestią jest więc ich rozsądne zagospodarowanie, czyli wybór posady, w której pracownicy będą mogli pokazać pełnię swoich możliwości i efektywnie wykorzystają posiadane kompetencje. Koniecznością jest więc dokonanie dokładnej analizy doświadczenia zawodowego/wykształcenia/dodatkowych kwalifikacji danej osoby i próba obsadzenia jej w optymalnym środowisku.

Wsparcie pracownika w procesie podejmowania decyzji

Jeśli etat pracownika ma docelowo ulec likwidacji, a pracodawca zdecyduje się na złożenie mu oferty redeploymentu, to od niego zależy, jakie rozwiązanie wybierze. W tym przypadku więc bardzo istotna jest odpowiednia komunikacja. Pracownik bowiem musi wiedzieć, z czym będzie się wiązało jego przeniesienie, jakie warunki zatrudnienia są mu proponowane i jakie zadania będą należały do jego nowych obowiązków, żeby móc zdecydować o swojej dalszej przyszłości w firmie. Zadaniem pracodawcy jest klarowne przedstawienie sytuacji oraz możliwych alternatyw.

Jak zorganizować rekrutacje wewnętrzną?

Rekrutacja wewnętrzna stanowi często wykorzystywane narzędzie, ponieważ wiążę się z nim szereg istotnych zalet. Chcąc zwiększyć wydajność redeploymentu, należy zastanowić się, jak zorganizować rekrutację wewnętrzną, by przyniosła ona możliwie najlepsze rezultaty? Jedną z podstawowych kwestii jest zasięg informacji o prowadzeniu rekrutacji. Powinna ona dotrzeć do jak najszerszego grona osób, ponieważ wówczas rośnie prawdopodobieństwo, że wśród pracowników znajdzie się interesujących kandydatów na obsadzany etat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>