Redeployment – jakie aspekty tego procesu zasługują na szczególną uwagę?

????????????

Redeployment daje pracownikom szansę na dalsze zatrudnienie w strukturze tej samej firmy, przy jednoczesnej zmianie posady.

To rozwiązanie jest skierowane do osób, jakich dotychczasowy etat może znajdować się w niebezpieczeństwie likwidacji. Które aspekty redeploymentu zasługują na szczególną uwagę?

Jak zagospodarować umiejętności pracownika?

Jednym z zasadniczych zadań redeploymentu jest możliwość zastosowania tych kwalifikacji i talentów zatrudnianych osób, które mają duże znaczenie w działalności danej firmy. Podstawową kwestią jest więc ich rozsądne zagospodarowanie, czyli wybór posady, w której pracownicy będą mogli pokazać pełnię swoich możliwości i efektywnie wykorzystają posiadane kompetencje. Koniecznością jest więc dokonanie dokładnej analizy doświadczenia zawodowego/wykształcenia/dodatkowych kwalifikacji danej osoby i próba obsadzenia jej w optymalnym środowisku.

Wsparcie pracownika w procesie podejmowania decyzji

Jeśli etat pracownika ma docelowo ulec likwidacji, a pracodawca zdecyduje się na złożenie mu oferty redeploymentu, to od niego zależy, jakie rozwiązanie wybierze. W tym przypadku więc bardzo istotna jest odpowiednia komunikacja. Pracownik bowiem musi wiedzieć, z czym będzie się wiązało jego przeniesienie, jakie warunki zatrudnienia są mu proponowane i jakie zadania będą należały do jego nowych obowiązków, żeby móc zdecydować o swojej dalszej przyszłości w firmie. Zadaniem pracodawcy jest klarowne przedstawienie sytuacji oraz możliwych alternatyw.

Jak zorganizować rekrutacje wewnętrzną?

Rekrutacja wewnętrzna stanowi często wykorzystywane narzędzie, ponieważ wiążę się z nim szereg istotnych zalet. Chcąc zwiększyć wydajność redeploymentu, należy zastanowić się, jak zorganizować rekrutację wewnętrzną, by przyniosła ona możliwie najlepsze rezultaty? Jedną z podstawowych kwestii jest zasięg informacji o prowadzeniu rekrutacji. Powinna ona dotrzeć do jak najszerszego grona osób, ponieważ wówczas rośnie prawdopodobieństwo, że wśród pracowników znajdzie się interesujących kandydatów na obsadzany etat.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>