Ukraina – rynek pracowników zorientowany na Twoje potrzeby. Jak skorzystać?

unity-1767680_1280Decydując się na ekspansję, musisz zastanowić się, jak rekrutować i zatrudniać utalentowanych pracowników na Ukrainie. Jeśli rozwijasz się bez pomocy agencji, która taki wynajem pracowników z Ukrainy oferuje, musisz założyć spółkę zależną, zanim będziesz mógł zatrudniać pracowników. Partnerzy zapewniający leasing pracowników mogą zmienić ten proces w prostszy sposób – przez usługi outsourcingowe na Ukrainie. Wykorzystują na przykład istniejącą spółkę zależną na Ukrainie, aby zatrudnić pracowników, którzy pracują w Twoim imieniu i mogą pomóc Ci rozpocząć pracę w ciągu kilku dni zamiast kilku tygodni lub miesięcy.

Rekrutacja na Ukrainie

Obecnie Ukraina ma rynek zorientowany na kandydatów. Podczas rekrutacji musisz wyróżnić swoją firmę i pozycję, aby przyciągnąć najlepsze talenty. Rozważ pisanie osobistych e-maili, poświęcenie dużej ilości czasu na negocjowanie szczegółów, organizowanie spotkań i uruchamianie solidnych programów polecających. Większość pracodawców używa Skype’a, e-maila lub LinkedIn do komunikowania się z potencjalnymi kandydatami przed skorzystaniem z telefonu. Powszechne jest również używanie tych sieci społecznościowych do wysyłania kolejnych wiadomości. Jeśli zdecydujesz się na pomoc pośrednika nie będziesz musiał zajmować się samodzielnie całym tym procesem – bo to będzie leżało w jego kompetencji.

Ogólnie rzecz biorąc, ten kraj opiera się na kontaktach osobistych. Najlepszym sposobem na znalezienie utalentowanych kandydatów jest nawiązanie relacji biznesowych i pozyskanie rekomendacji od dotychczasowych pracowników. Chociaż tworzenie tych relacji może wydawać się marnotrawstwem, może z czasem przynosić korzyści.

Przepisy dotyczące personelu i rekrutacji na Ukrainie

Twoja zdolność do sprawdzenia przeszłości jest ograniczona ze względu na obowiązujące w danym kraju ograniczenia dotyczące ochrony danych i przepisów dotyczących prywatności. Musisz mieć wyraźną zgodę na przetwarzanie danych osobowych lub informacji pracownika lub kandydata. Możesz jednak przetwarzać dane osobowe kandydata bez zgody, jeśli jest to niezbędne do wykonywania obowiązków lub wykonywania pracy – czym również może się zająć agencja zapewniająca leasing pracowniczy za Ciebie.

Kodeks pracy Ukrainy zakazuje dyskryminacji ze względu na pochodzenie, status społeczny, rasę, narodowość, płeć, język oraz przekonania polityczne i religijne. W 2015 r. Ukraina dalej rozszerzyła swoje prawo antydyskryminacyjne, które chroni pracowników przed wszelkimi dyskryminacyjnymi pytaniami lub praktykami zatrudniania. To prawo zabrania pytać o przynależność polityczną, narodowość, pochodzenie lub seksualność kandydata.

Jak zatrudnić pracowników na Ukrainie?

Proces zatrudniania pracowników do Twojej lokalizacji na Ukrainie zależy od tego, czy wybierzesz pracowników lokalnych, czy zagranicznych. Zatrudnienie pracowników z zagranicy wymaga pozwolenia na pracę za pośrednictwem Centrum Zatrudnienia, a także udowodnienia, że ​​nie możesz znaleźć obywatela Ukrainy, który mógłby objąć wolne stanowisko. Zezwolenie na pracę zwykle obowiązuje na okres jednego roku, ale może zostać przedłużone.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>