Czy warto korzystać z zabiegu z użyciem fali uderzeniowej?

abdominal-pain-2821941_640Na czym polega zabieg z użyciem fal uderzeniowych?

Wiele osób, zmaga się z uciążliwymi bólami w różnych miejscach. Nowoczesne rozwiązania medycyny XXI wieku, pozwala nam na stałe rozwiązać ten problem. Fale uderzeniowe warszawa, nam to zapewniają. Są to akustyczne fale, przenoszące energie w bolące miejsca, dzięki dostarczonej energii, następują procesy leczenia i regeneracji ścięgien oraz tkanek miękkich. Terapia falą uderzeniową https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/opinie/  jest nowoczesną metodą leczenia, wykorzystującą fale mechaniczne, które są wytwarzane pod wysokim ciśnieniem, w bardzo krótkim czasie. Zabiegi falą uderzeniową, powodują przyspieszenie procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Powodują one mikrourazy tkanek i stres komórkowy, co pozwala na rozpoczęcie w organizmie procesu gojenia, czyli odnowę komórkową. Warto również zaznaczyć, że fala uderzeniowa wpływa również na zwiększenie produkcji kolagenu. rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Jest to metoda uważana za całkowicie bezpieczną, zdrową oraz bezinwazyjną, dlatego też wykorzystuje się ją w rehabilitacji i w leczeniu przewlekłego bólu mięśni, kości, ścięgien, więzadeł oraz torebek stawowych.

Jak przebiega terapia falami uderzeniowymi?

Terapia falami uderzeniowymi przebiega w następujący sposób:

-zlokalizowanie bolących miejsc poprzez dotyk,

-nałożenie żelu sprzęgającego,

-rozpoczęcie terapii,

-pojedyncza sesja terapeutyczna zajmuje około 3 minut,

-poprawa sprawności następuje średnio po 2-3 zabiegach https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/wskazania-do-terapii-fala-uderzeniowa/ przeprowadzonych z przerwami.

Jak najlepiej przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem zastosowania fali uderzeniowej, należy udać się do specjalisty, który po konsultacji, wypisze skierowanie na zabieg, ze wskazań medycznych. Z tym skierowaniem należy zgłosić się do wybranej placówki, która specjalizuje się w takich zabiegach. Do samego zabiegu, nie ma żadnych specjalnych przygotowań, warto ubrać się w wygodny, nie krępujący ruchów strój.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>