Top ten błędów w marketingu internetowym

online-marketing-1-1

Osoby niedoświadczone, chcąc zająć się marketingiem internetowym, powinny zapoznać się z możliwymi błędami, które niestety z braku potrzebnej wiedzy mogą się zdarzyć. Lepiej jednak się ich wystrzegać, ponieważ mogą całkowicie udaremnić wcześniejsze wysiłki, zmierzające do uczynienia firmy bardziej konkurencyjną w Internecie.

Niska jakość, mały content

Eksperci wiele razy wspominają o tym, że najlepsze treści zamieszczane w Internecie to te, które dają ludziom jakąś wartość. Nie należy skupiać się więc wyłącznie na wypracowaniu pozycji w wynikach wyszukiwania, ale trzeba wziąć pod uwagę także jakość zamieszczanych wpisów. Tak zwany content marketing może przyczynić się do zwiększenia ruchu na stronie internetowej, co jest czynnikiem, który także wpływa na jej widoczność w wyszukiwarce.

Sztucznie produkowane teksty

Ten punkt jest po części związany z poprzednim. Tworzone za pomocą narzędzi do synonimizowania i publikowane z linkowaniem teksty niskiej jakości może i początkowo są skuteczne, jednak na dłuższą metę mogą przynieść firmie wyłącznie szkodę.

Ten sam typ linków

Odnośniki do danej strony internetowej powinny znajdować się w różnych miejscach. Poza tym ich typ także powinien być zróżnicowany. Najlepiej, kiedy linkuje się na różne podstrony, różne hasła i na różnych typach stron zewnętrznych. Poza tym nie można zapominać o tak zwanych linkach wewnętrznych, kierujących do treści zamieszczonych w innym miejscu na pozycjonowanej stronie.

Niedopasowane frazy

Bardzo dużym błędem może być wybranie złych słów kluczowych czy całych fraz. Firma musi w sposób przemyślany podejść do tematu doboru haseł, wpisując które potencjalni klienci będą wyszukiwać danych usług czy produktów.

Te same teksty w kilku miejscach

Wyszukiwarka wyłapuje przypadki umieszczania tych samych treści w wielu lokalizacjach w sieci. Takie działanie może się szybko okazać nieskuteczne. Lepiej zainwestować trochę czasu lub pieniędzy w stworzenie treści unikalnych.

Linki umieszczane „na siłę”

Niektórzy stosują działania, które można łatwo wykryć i oczywiście zlikwidować ich skutek dla strony, na którym firmom zależy. Chodzi o umieszczanie linków do strony byle gdzie i niejako „na siłę”. Może to być na przykład link wciśnięty na jakimś forum w profilu nieaktywnego użytkownika.

Brak budowania zaangażowania i relacji

W marketingu internetowym wyróżnia się wiele różnych działań, a co za tym idzie ważne jest nie tylko pozycjonowanie, ale również zapewnienie sobie lojalnego grona odbiorców. Można to czynić za pomocą treści dostosowanych do grupy docelowej, które będą ją angażowały.

Martwe portale społecznościowe

Kolejny błąd to zapominanie o portalach społecznościowych. W dzisiejszych czasach stanowią one o sile wielu marek. Trzeba więc na bieżąco publikować na nich ciekawe treści, a wówczas użytkownicy będą budowały na nich ruch, przyczyniając się także do lepszej widoczności samej strony internetowej.

Zatrudnianie wątpliwych specjalistów

Niektórzy, nie znając się na marketingu internetowym zgadzają się, aby działania w jego ramach podejmowały osoby, które tak naprawdę się na nim nie znają albo nie respektują zasad nim rządzących. Przed zatrudnieniem jakiegokolwiek specjalisty zawsze trzeba dobrze przyjrzeć się jego kwalifikacjom.

Chęć robienia wszystkiego samodzielnie

Z drugiej strony niedobre jest też wykonywanie wszystkiego samodzielnie. Tym bardziej, kiedy człowiek nie ma zbyt dużego pojęcia o marketingu internetowym, lepszym rozwiązaniem może być poszukanie znającego się na rzeczy specjalisty niż edukowanie się i podejmowanie nie do końca skutecznych działań we własnym zakresie.

Profesjonalne usługi pozycjonowania

Bartłomiej Pabisiński SCYLA
30-504 Kraków, ul. Kalwaryjska 69 lok. 9
NIP: 738-214-64-32
Telefon: +48 534 155 955
Skype: Scylaseo
Gadu-Gadu: 54713402
E-mail: biuro@scyla.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>