Sposoby optymalizacji podatkowej a zakup fotela do masażu

finansowanie-restlords

Każdy obywatel naszego pięknego kraju, zobowiązany jest do płacenia podatków. Właściwie tak jest na całym naszym pięknym świecie. Pracujemy, płacimy podatki i co otrzymujemy w zamian? Wszyscy wiemy na co idą nasze podatki, więc nie będę się tutaj nad tym rozwodzić. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie co zrobić, aby jakoś te nasze podatki zoptymalizować.

Czyli, podjąć takie działania (oczywiście zgodnie z prawem), w których wykorzystamy dostępne środki do obniżenia – należnego Urzędowi Skarbowemu – podatku, który to z kolei trzeba byłoby zapłacić, gdybyśmy tych środków nie wykorzystali. Krótko mówiąc, kupujemy coś dla firmy z dostępnych środków po to, abyśmy tych w/w nie musieli oddać do Skarbówki. Czyli wszystkie zakupy dla firmy wrzucamy w tzw. koszty.

Niby proste, a jednak granica pomiędzy optymalizacją podatkową, a obejściem prawa podatkowego – jest krucha i trudno ją w ogóle zauważyć. W praktyce pomysłowość ludzka w tym względzie nie ma sobie równych. Oczywiście nie jest to wina samych przedsiębiorców, a interpretacji samego prawa. Chcąc żyć z nim w całkowitej zgodzie, trzeba się wiele natrudzić, włącznie z korzystaniem z opinii tzw. „znających temat”.

Zakup fotela do masażu

Czy jesteśmy właścicielem firmy transportowej, biura podatkowego, szwalni, czy też gabinetu odnowy, fotel do masażu jest jednym z niewielu propozycji, które można zakupić dla naszej firmy i tym samym zoptymalizować podatek. Bo przecież np. posiadając firmę transportową nie możemy kupować np. maszyn do szycia i wrzucać je w „koszty”. To raczej nie wchodzi w grę. Natomiast fotel do masażu (chociaż nie ma wiele wspólnego z w/w branżą), już tak.

Dlaczego?

Ponieważ zakup takiego fotela do masażu może znacznie podnieść produktywność naszych kierowców, zrelaksować ich po długich podróżach, czy po prostu dać im odpocząć na tyle, aby mogli bezpiecznie prowadzić nasze samochody. Nie jest to może najlepszy przykład, ale pokazuje on jak wielkie możliwości można wykorzystać w tym względzie. Jeśli mamy dużo wolnych środków, oczywiście możemy kupić kolejny samochód do firmy. Są to jednak znaczne środki związane nie tylko z zakupem, ale także z utrzymaniem samego pojazdu, oraz kierowców. Natomiast fotel do masażu tego nie wymaga. Jego zakup zoptymalizuje nam podatek i jeszcze przysporzy dalszych korzyści związanych z jego wykorzystaniem w firmie.

Korzyści z takiego zakupu mogą być wielopoziomowe. Zarówno korzyści związane z wykorzystaniem fotela do masażu w firmie, który pozytywnie wpływa na nastoje pracowników, oraz na ich zdrowie, jak i korzyści podatkowe. Warto więc zastanowić się nad takim zakupem, ponieważ to od nastroju i zdrowia naszej kadry, zależy nasz byt w interesie. Jeśli pracownik jest zestresowany, przemęczony to zwyczajnie nic mu się nie chce.

Będzie wykonywał swoje obowiązki „po łepkach”, lub wręcz zwyczajnie partolił robotę, a przecież żaden szef tego nie chce. Jeśli dany pracownik skorzysta z takiego fotela do masażu, jego predyspozycje znacznie wzrosną z korzyścią dla firmy.

Opracowano wspólnie z firmą Rest Lords – dystrybutorem ekskluzywnych foteli do masażu

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Knapik pisze:

    Bardziej niż fotel do masażu to bym polecił wszystkim dobry materac. Noc trwa nawet 10 godzin u niektórych a na fotelu dłużej niż godzinę nie wysiedzisz. Materac w tym wypadku przyniesie więcej korzyści. Oczywiście materac musi być odpowiedni. Ja kupiłem materac Estrella Lux i nie wiem co to ból pleców. Polecam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>