CV – jak spersonalizować gotowy szablon?

computer-820281_640Korzystając z dobrodziejstw współczesnej technologii można ułatwić sobie życie. Internet pełen jest wskazówek pomocnych w rozwiązywaniu problemów i gotowych recept na sukces. Nie brakuje w nim również dostępnych od ręki szablonów wielu dokumentów. Wśród nich można znaleźć gotowe CV, które aż się proszą, by wysłać je do pracodawcy. Jak spersonalizować taki szablon, by nadać mu indywidualnego charakteru?

CV musi wyróżnić Cię wśród innych kandydatów

Pamiętaj o tym, że na oferty pracy publikowane w popularnych serwisach internetowych, np. Pracuj.pl odpowiadają tłumy kandydatów. Im bardziej atrakcyjne stanowisko jest stawką w grze, tym wielu chętnych zechce o nie się ubiegać. Każdy wykaże się kompetencjami i kwalifikacjami oczekiwanymi przez pracodawcę i każdemu z nich będzie zależało na przejściu do kolejnego etapu rekrutacji.
Praca marzeń i jej zdobycie warte są odpowiedniego przygotowania się. Dotyczy to przede wszystkim etapu tworzenia dokumentów aplikacyjny. Dobre CV wyróżni Cię spośród tłumu innych kandydatów i zachęci rekrutera do sięgnięcia po List Motywacyjny.

Jak szybko spersonalizować CV?

Nie od dzisiaj wiadomo, że duża rolę w odbiorze treści ma sama estetyka dokumentu. Jeśli więc trafiłeś na gotowy szablon odpowiadający swoim wyglądem do Twoich potrzeb i specyfiki stanowiska, o które się ubiegasz, wykorzystaj go. Nie wpisuj jednak swoich danych automatycznie do wolnych rubryk. Sprawdź, czy nie da się zamienić układu poszczególnych kolumn i w ten sposób wyróżnić treści, na przekazaniu których szczególnie Ci zależy.
Ubiegając się o kreatywne stanowisko rozważ wprowadzenie do dokumentu oryginalnej czcionki. Pamiętaj przy tym by litery były czytelne, a w CV nie zabrakło polskich znaków. Wyróżnikiem dokumentu na stercie innych może być również zmiana miejsca na zdjęcie lub zestawu kolorów wykorzystanych w CV.

Polecamy:
Rekrutacja IT w czasach zarazy. Co się zmieniło?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>