Skuteczne metody walki z cellulitem

girl-3678653_1280

Niestety, cellulit jest odwiecznym problemem większości kobiet. Jest procesem naturalnym, który występuje niezwykle często. Nie ma tu żadnych magicznych środków i nie da się go pozbyć w ciągu kilku dni. Aby uzyskać zauważalne efekty potrzeba cierpliwości, systematyczności i regularności w walce z tą przypadłością. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów na walkę z pomarańczową skórką. W poniższym artykule poznasz skuteczne metody walki z cellulitem.

Domowe metody

Domowe metody walki z cellulitem są chyba najbardziej popularne wśród kobiet. Dzięki nim, można zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Są niezwykle skuteczne w przypadku nowych zmian skórnych, a w przypadku tych starszych mogą być skutecznym wsparciem innych, bardziej radykalnych metod.

Jeżeli zamierzasz pozbyć się cellulitu w domowych warunkach, powinnaś skorzystać z różnego rodzaju peelingów. Kawowe, z soli morskiej i cukrowe są tutaj chyba najbardziej popularne wśród kobiet. Poza tym warto stosować prysznice na przemian z ciepłą i zimną wodą. Podczas prysznica masuj się szorstką rękawicą. Stosuj odpowiednią dietę i systematycznie trenuj. Na rynku dostępne są również przeróżne kremy antycellulitowe, które z pewnością dadzą spore efekty w walce z cellulitem. Świetnie w tym zakresie może się również spisać
https://przychodnia-gdansk.pl/cellulit

Dieta

W domowych warunkach bardzo prostą i jednocześnie bardzo efektywną metodą walki z cellulitem jest zdrowa dieta. Poprzez dietę mam tutaj na myśli ograniczenie produktów wpływających na przyrost tkanki tłuszczowej i powodujące zbieranie się wody w organizmie.

Oczyszczanie organizmuZdecydowanie powinnaś unikać tutaj produktów i dań, które były smażone na głębokim oleju, zawierające dużą ilość soli oraz cukru. Dobrym wyjściem będzie również ograniczenie ilości wypijanej kawy, do maksymalnie jednej dziennie. Odstaw używki typu alkohol i papierosy, które wpływają na kondycję naczyń krwionośnych i oraz dostarczają do organizmu wiele toksyn – są one bezpośrednią przyczyną pojawiania się cellulitu.

Zadbaj o to, aby w Twojej diecie pojawiła się duża ilość świeżych owoców i warzyw. Są one bowiem bogatym źródłem witamin i minerałów, których nie może zabraknąć podczas walki z cellulitem. Jedz produkty bogate w lekkostrawny błonnik – płatki owsiane, kasze i pełnoziarniste pieczywo. Pij również odpowiednią ilość wody – przynajmniej 2 litry dziennie. Napoje takie jak herbata zielona i czerwona wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i wspomagają pracę układu krwionośnego. Ważnym elementem diety w walce z cellulitem jest ilość spożywanych posiłków. Jedz mniej, a częściej – przynajmniej 4/5 posiłków dziennie.

Aktywność fizyczna

Spalanie kalorii jest bezpośrednią przyczyną pozbywania się tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie pozbywania cellulitu. Niemalże każda aktywność fizyczna będzie tutaj odpowiednie. Możesz biegać, grać w kosa, jeździć na rolkach czy rowerze lub po prostu pływać. Poza tym możesz wykonywać ćwiczenia, które będą rozbudowywały konkretną partię mięśniową. Chodzi tutaj o uda i pośladki. Dzięki temu skóra w tym miejscu będzie bardziej napięta i jędrna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>