Schody drewniane – dlaczego tak popularne?

7 (1)Schody są nieodłącznym elementem projektu domu o kilku kondygnacjach. Są również niezbędne w przypadku dwukondygnacyjnych mieszkań. Wybór schodów zacząć warto od rodzaju konstrukcji, a przede wszystkim od materiału, z którego są wykonane.
Wewnątrz domu doskonale sprawdzają się schody drewniane i są jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Co powoduje, że użytkownicy tak chętnie po nie sięgają? Jakie zalety mają schody z drewna? Podpowiadamy!

Drewno – elegancja i ponadczasowość

Drewno od tysiącleci wykorzystywane jest przez człowieka, jako materiał budulcowy. Powodów jest wiele, a główne to: duża dostępność surowca, prosta obróbka oraz wysoka użyteczność. Niewątpliwie schody drewniane są niezwykle estetyczne i mają wpływ na wysoki poziom elegancji domowej przestrzeni.

Wybierając materiał na schody do domu kierować się warto i wyglądem i właściwościami. Drewno pod jednym i drugim względem zapewnia pełną satysfakcję, a zadbane drewniane schody służyć mogą bardzo wiele lat. Zwrócić uwagę warto, że elementy z drewna w dzisiejszych projektach aranżacyjnych łączą tradycję z nowoczesnymi, ekologicznymi rozwiązaniami.

Właściwości i zalety, jakie posiadają schody drewniane

Schody betonowe, metalowe, czy drewniane? Przed takim wyborem stoi każdy właściciel budowanego domu. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, ale drewno ma zdecydowanie więcej atutów. Istotna jest tu, między innymi, jego uniwersalność pod względem aranżacyjnym. Schody drewniane pasują do każdego stylu stosowanego w budownictwie.
Drewniane schody charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, przy jednoczesnym zachowaniu miękkości oraz sprężystości. To pozwala na użycie drewna w każdym rodzaju schodów: ślimakowym, prostym, zabiegowym lub dywanowym.
Niebagatelną rolę uniwersalnego zastosowania schodów z drewna jest ich lekkość, a jednocześnie wytrzymałość i solidność. W zależności od gatunku drzewa wykorzystanego w konstrukcji, schody mogą różnić się wybarwieniem powierzchni, twardością i walorami estetycznymi. To właściwość i zaleta gwarantująca szeroką gamę oferowanych produktów. Tym samym umożliwia idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb projektanta.

Z jakiego drzewa wybrać schody drewniane do domu?

Wybierając schody drewniane można liczyć na lekkość połączenia kondygnacji, które ma jednocześnie doskonałe parametry wytrzymałościowe. To, jakie schody do domu wybrać, z jakiego gatunku drzewa ma być pozyskany surowiec, determinuje końcowy efekt wizualny i użytkowy.
Najpopularniejsze są schody dębowe lub jesionowe. Z rodzimych gatunków drzew chętnie wybierany jest orzech, świerk oraz wiąz. Wiele osób sięga po wyjątkowe drewno z gatunków egzotycznych, które są, co prawda, droższe, ale na wybór wpływają ich doskonałe parametry użytkowe i wygląd. Tu wyróżniają się walory drewna wenge, mahoniu, iroko i innych.
Wśród wielu zalet i możliwości designerskich nie można zapomnieć o kluczowych czynnikach, które spowodują, że schody drewniane będą służyły przez wiele lat. Powinny one być wykonane z elementów najwyższej jakości, a także dobrze zabezpieczone przed niszczeniem. Pamiętać warto, że drewno to surowiec wymagający od właściciela domu regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, a także okresowej renowacji i dodatkowej impregnacji.

Drewdom Warszawa
ul. Zielona 84
23-400 Biłgoraj
kom: 604 90 30 47

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>