Różne oblicza Indonezji – sprawdź czy to dobre miejsce na Twój urlop

W związku z wieloma lotami do Indonezji, stała się ona jednym z popularnych kierunków wakacyjnych dla biznesmenów z całego świata. W tym artykule wszystko, co powinieneś wiedzieć – jeśli też myślisz o urlopie w tej pięknej części świata.

tapraca-lato

Indonezja – ważne informacje dla turystów

Największy na świecie wyspiarski kraj, Indonezja, składa się z około 17 000 wysp rozciągających się na prawie dwóch milionach kilometrów kwadratowych po obu stronach równika. Obejmuje połowę drugiej co do wielkości wyspy świata, Nowej Gwinei i większość trzeciej co do wielkości na świecie Borneo, a także Sumatrę i Javę. Charakterystycznymi przedstawicielami przyrody w Indonezji są:

  • słonie karłowate,

  • kangury drzewne,

  • smok Komodo,

Jej fascynujący krajobraz obejmuje starożytne tarasy ryżowe, nieokiełznaną dżunglę, wyspy z nieskazitelnym koralem otoczonym białymi piaskami i czynnymi wulkanami. Kultura Indonezji jest tak różnorodna, jak jej geografia. Jest domem dla największej na świecie muzułmańskiej populacji, jest również wysadzana starożytnymi hinduskimi świątyniami, a ćwierć miliarda mieszkańców praktykuje sześć oficjalnie uznanych religii, a także szereg animistycznych rytuałów.

Otoczone przez wody Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku, jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie – wielu twierdzi, że najlepsze. Przez cały rok możliwość nurkowania w ciepłych, tropikalnych wodach przyciąga surferów na Bali, a także pobliskie Sumbawę i zachodnie wyspy Mentawai.

Jak każdy kraj rozwijający się, Indonezja przedstawia wyzwania związane z turystyką. W szczególności plastik, jest problemem, podczas gdy ruch drogowy, brud i ogromne nierówności mogą na pierwszy rzut oka sprawić, że miasta zdają się być początkujących podróżników mrocznymi miejscami. Wystarczy jednak zajrzeć na https://duabenua.com/pl/ by przekonać się, że warto właśnie tutaj wybrać się na urlop mimo wszystko. Tym bardziej, że Indonezja ma działającą sieć kolejową i kilka linii, promy o różnych kształtach, rozmiarach i standardach bezpieczeństwa, lub dość często wszystkie z nich to świetne źródło planowania podróży w Indonezji.

Możesz spędzić lata zwiedzając Indonezję i ledwo odkrywając powierzchnię tego, co ma do zaoferowania. Najlepiej na początek skoncentrować się na najczęściej odwiedzanych obszarach – np. Bali.

Części bujnej, przystępnej wyspy Bali jest podręcznikowym przykładem oddziaływania turystyki masowej, pozostaje ona w istocie wyspą, która zachwyca. Dobrze zaplanowana wycieczka będzie obejmować odpoczynek na plaży, a także czas w Ubud i kilka dni w głębi lądu.

Ogólnie rzecz biorąc, w Bali mniej mówi się o samych plażach niż o wodzie. Pemuteran na północnym wybrzeżu i Amed na wschodnim wybrzeżu oferują znakomite warunki dla tych, co uwielbiają nurkowanie. Canggu na zachodnim wybrzeżu i spokojny półwyspep Bukit na dalekim południu to miejsca idealne do surfowania. Uluwatu i Padang-Padang na półwyspie Bukit zapewniają fale, które rzucają wyzwanie ekspertom. W tej plejadzie możliwości na pewno znajdziesz coś, by spędzić swój wymarzony urlop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>