Różne oblicza Indonezji – sprawdź czy to dobre miejsce na Twój urlop

W związku z wieloma lotami do Indonezji, stała się ona jednym z popularnych kierunków wakacyjnych dla biznesmenów z całego świata. W tym artykule wszystko, co powinieneś wiedzieć – jeśli też myślisz o urlopie w tej pięknej części świata.

tapraca-lato

Indonezja – ważne informacje dla turystów

Największy na świecie wyspiarski kraj, Indonezja, składa się z około 17 000 wysp rozciągających się na prawie dwóch milionach kilometrów kwadratowych po obu stronach równika. Obejmuje połowę drugiej co do wielkości wyspy świata, Nowej Gwinei i większość trzeciej co do wielkości na świecie Borneo, a także Sumatrę i Javę. Charakterystycznymi przedstawicielami przyrody w Indonezji są:

  • słonie karłowate,

  • kangury drzewne,

  • smok Komodo,

Jej fascynujący krajobraz obejmuje starożytne tarasy ryżowe, nieokiełznaną dżunglę, wyspy z nieskazitelnym koralem otoczonym białymi piaskami i czynnymi wulkanami. Kultura Indonezji jest tak różnorodna, jak jej geografia. Jest domem dla największej na świecie muzułmańskiej populacji, jest również wysadzana starożytnymi hinduskimi świątyniami, a ćwierć miliarda mieszkańców praktykuje sześć oficjalnie uznanych religii, a także szereg animistycznych rytuałów.

Otoczone przez wody Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku, jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie – wielu twierdzi, że najlepsze. Przez cały rok możliwość nurkowania w ciepłych, tropikalnych wodach przyciąga surferów na Bali, a także pobliskie Sumbawę i zachodnie wyspy Mentawai.

Jak każdy kraj rozwijający się, Indonezja przedstawia wyzwania związane z turystyką. W szczególności plastik, jest problemem, podczas gdy ruch drogowy, brud i ogromne nierówności mogą na pierwszy rzut oka sprawić, że miasta zdają się być początkujących podróżników mrocznymi miejscami. Wystarczy jednak zajrzeć na https://duabenua.com/pl/ by przekonać się, że warto właśnie tutaj wybrać się na urlop mimo wszystko. Tym bardziej, że Indonezja ma działającą sieć kolejową i kilka linii, promy o różnych kształtach, rozmiarach i standardach bezpieczeństwa, lub dość często wszystkie z nich to świetne źródło planowania podróży w Indonezji.

Możesz spędzić lata zwiedzając Indonezję i ledwo odkrywając powierzchnię tego, co ma do zaoferowania. Najlepiej na początek skoncentrować się na najczęściej odwiedzanych obszarach – np. Bali.

Części bujnej, przystępnej wyspy Bali jest podręcznikowym przykładem oddziaływania turystyki masowej, pozostaje ona w istocie wyspą, która zachwyca. Dobrze zaplanowana wycieczka będzie obejmować odpoczynek na plaży, a także czas w Ubud i kilka dni w głębi lądu.

Ogólnie rzecz biorąc, w Bali mniej mówi się o samych plażach niż o wodzie. Pemuteran na północnym wybrzeżu i Amed na wschodnim wybrzeżu oferują znakomite warunki dla tych, co uwielbiają nurkowanie. Canggu na zachodnim wybrzeżu i spokojny półwyspep Bukit na dalekim południu to miejsca idealne do surfowania. Uluwatu i Padang-Padang na półwyspie Bukit zapewniają fale, które rzucają wyzwanie ekspertom. W tej plejadzie możliwości na pewno znajdziesz coś, by spędzić swój wymarzony urlop!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>