Kredyt z doradcą – komu jest potrzebny?

consumer-credit-counseling

Jeśli potrzebujesz dodatkowego finansowania w postaci kredytu, ale nie do końca wiesz, jakie rozwiązanie wybrać, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. To doświadczony profesjonalista, który na kredytach zna się najlepiej. Dzięki temu bez problemu weźmiesz taki kredyt, który nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

Na rynku kredytowym i pożyczkowym oferta jest niezwykle szeroka. Ma to swoje wady i zalety. Niewątpliwie zaleta jest fakt, że jest z czego wybierać. Niestety, minusem jest zbyt duży wybór i potężna liczba ofert, spośród których zwykły klient nie zawsze wie, co wybrać. Co więcej, oferty banków zmieniają się bardzo dynamicznie – kredyt, który kilka tygodni wcześniej był najlepszy na rynku, obecnie może być już na słabych warunkach, gdyż konkurencja wprowadziła ciekawszą i tańszą ofertę.

Niewielu klientów banków ma wiedzę na temat finansów

Przeciętny kredytobiorca, który nie ma rozległej wiedzy finansowej czy bankowej, nie potrafi odnaleźć się w gąszczu ofert i często bazuje jedynie na przekazach reklamowych, które mijają się z prawdą. W reklamach wszystkie kredyty jawią się jako tanie i niezwykle korzystne, a jedyne informacje, jakie otrzymujemy, to te na temat oprocentowania. Najważniejsze szczegóły oferty zwykle napisane są niewielkim drukiem i jedynie migną nam na ekranie, przez co nie jesteśmy w stanie ich przeczytać. Problem pojawia się, gdy idziemy do banku po kredyt i okazuje się, że jego koszt to nie tylko oprocentowanie, ale również marża, prowizja, ubezpieczenie czy różne opłaty dodatkowe, które znacznie podwyższają koszt kredytu. W takiej sytuacji opcja z pozoru najtańsza może okazać się rozwiązaniem dosyć drogim. Przeciętny klient nie ma jednak o tym zbyt dużego pojęcia, ufa więc doradcom bankowym, których celem jest namówienie go na konkretny produkt kredytowy, niekoniecznie dopasowany do jego potrzeb.

Doradca pomoże ocenić parametry kredytu

Jeśli nie wiesz, na jaką ofertę kredytową się zdecydować i nie bardzo potrafisz racjonalnie ocenić swojej kondycji finansowej, warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Najlepiej, aby był to niezależny fachowiec, który nie pracuje w żadnym banku. Dzięki temu można mieć pewność, że dopasuje nam ofertę idealną do naszych potrzeb, a nie taką, jaka znajduje się w banku, w którym pracuje. Doradca kredytowy to dobra i sprawdzona opcja. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że zaciągane przez nich zobowiązania będą realne do spłaty, a jednocześnie są najbardziej korzystnymi ofertami, jakie aktualnie są dostępne na rynku. Samodzielnie często nie potrafimy obiektywnie porównać różnych ofert bankowych, nie mamy wiedzy na temat tego, jakie parametry kredytów brać pod uwagę przy porównywaniu. Doradca kredytowy zrobi to za nas w krótkim czasie. Korzystanie z usług doradcy kredytowego to też najlepsze rozwiązanie dla osób, które już posiadają zobowiązania finansowe i szukają dla siebie dobrej opcji kredytowej czy pożyczkowej.

Przeczytaj również:
https://www.ta-praca.pl/dokumenty-wymagane-chwilowki/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>