Jak sprzedawać produkty ręcznie wyrabiane za granicą?

laptop-3190199_640

Aby zarabiać na ręcznie wyrabianych produktach, trzeba ciągle szukać i pozyskiwać nowych klientów. Ogromna grupa tych, którzy mogliby nabyć Twoje produkty, może być za granicą. Tylko jak rozpocząć sprzedaż na skalę międzynarodową?

Wejście ze swoimi produktami na szerszy rynek może zapewnić rozwój firmy i większe zyski. Dlatego, każdy, kto ma taki możliwości, powinien próbować swoich sił zarówno na polskim rynku, jak i poza jego granicami. Tak naprawdę możliwości, na to, by sprzedać produkty hand-made za granicą jest wiele. Wybraliśmy spośród nich te najciekawsze i teraz prezentujemy je Tobie.

Sprzedaż przez sklep internetowy

Hurtownia artykułów dekoracyjnych, jak również mały sklepik z produktami wytwarzanymi ręcznie powinien mieć własny sklep internetowy. Co ważne, powinien być od dostępny z kilkoma językami do wyboru. Dzięki temu, z Twoją ofertą będą mogli się zapoznać ludzie na całym świecie. Możesz ograniczyć się do dwóch wersji językowych – polskiej i angielskiej, bo język angielski jest podstawowym językiem w biznesie, ale z pewnością inne opcje językowe również zostaną docenione przez potencjalnych klientów. Dlatego w Twoim sklepie internetowym nie powinno również zabraknąć języka niemieckiego oraz francuskiego.

Sprzedaż przez Facebooka

Coraz więcej osób prowadzących własny biznes działa również w sieci. Najbardziej rozbudowaną społecznością jest oczywiście Facebook i tam warto zaprezentować swoje ręcznie wytwarzane produkty. W pierwszej kolejności warto rozreklamować się na różnych grupach społecznościowych, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych. Poza tym nie zapominajmy, że Facebook udostępnił taką funkcjonalność jak Marketplace, która pozwala dotrzeć ze swoimi artykułami do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Sprzedaż przez serwisy aukcyjne

Na całym świecie działa też wiele serwisów aukcyjnych, w których również możesz wystawić swoje rękodzieło na sprzedaż. Ważne, byś stworzył dobrej jakości zdjęcia oraz szczegółowy opis. Pamiętaj, by opis był w odpowiednim języku – jeśli wystawiasz ogłoszenie w Anglii, niech będzie po angielsku, we Włoszech po włosku etc.

Sprzedaż przez lokalne sklepy

london-2393098_640Nic też nie stoi na przeszkodzie, by spróbował nawiązać współpracę z jakimś lokalnym sklepem. Na rynku międzynarodowym działa wiele przedsiębiorców, którzy poszukują nowych rozwiązań. Współpraca z kimś nowym, kto ma do zaoferowania dobrej jakości produkty to również szansa dla nich na zwiększenie zarobków. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, byś rozesłał do najpopularniejszych firm swoją ofertę. Co więcej, w dobie komunikatorów internetowych i e-maili nawet nie musisz wychodzić z domu. Przygotuj odpowiednią prezentację, wrzuć do niej kilka przykładowych wyrobów i wyślij ją w świat. Zdziwisz się, jak wiele odpowiedzi możesz otrzymać.

Przyznasz, że ilość możliwości sprzedawania ręcznie wyrabianych przedmiotów robi wrażenie. Powiem Ci, że jest tego o wiele więcej. Jednak myślę, że na początek te, co wymieniliśmy, w zupełności Ci wystarczą. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak zapoznać się z nimi i wybrać te, które spełniają Twoje oczekiwania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>